admin on 19th Березень 2012

У кожному із наших сіл жінки гарні, трудолюбиві, багато роблять для всієї громади. Але мені здається, що у моїх Гвіздівцях – найкращі! Про кого б не подумала – яка непроста жіноча доля…

Якось влітку зустріла 90-річну бабусю Веклуню.

– Куди йдете, бабко?

– Йду до каплички. Помолюся, запалю свічечку, бо сьогодні в церкві служби немає…

У нашому селі є дві каплички, перша – при в’їзді у Гвіздівці (з боку Сокирян), друга – при вході на кладовище. Одну побудувала за свої кошти Лідія Петрівна Савчук, яка працювала в Італії, а іншу – Дмитро Федорович Мороз із своїми синами. Допомагав їм Валерій Григорович Москалюк. Щоденно відкривають каплички Ліля Іванівна Шеремета та Марія Миколаївна Мудрик. Вони старанно доглядають ці споруди і прилеглі території, весною саджають квіти, взимку розчищають сніги.

А ось поспішають до своїх підопічних соціальні працівниці Галина Василівна Олійник, Марина Дмитрівна Пижівська та Павліна Василівна Диминюк. Це невтомні трудівниці.

Особливе захоплення викликають жінки, які народили і виховали багато дітей. Це, зокрема, матері-героїні Павліна Семенівна Боднарюк, Лідія Василівна Архелюк та Л.М. Пижівська. П.С. Боднарюк лише 58 років, а вона вже має 12 онуків!

Дуже гарна людина – Надія Іванівна Пижівська. Не одне скликання вона працювала секретарем виконкому. Завжди в роботі була компетентною, старанною. Так само гарно нині секретарює Світлана Євгеніївна Шеремета.

Гарно, по-жіночому забезпечує діяльність дитячої дошкільної установи Надія Гаврилівна Тимчук, а її дочка Оля вчителює в школі. Поважають батьки дошкільнят виховательку Марію Василівну Гангал. Вдома дітки тільки й повторюють: “А нам Марія Василівна сказала…”

Своєю затребуваністю в селі вирізняється Марія Іванівна Швець. Працювала на фермі. У 14 років вона взяла групу телят. Згодом закінчила зоотехнічний технікум. Вже 54 роки лікує худобу. Нікому не відмовляє у послугах.

42 роки працювала на фермі Ольга Миколаївна Чабан. Прокидалась раніше соловейка і йшла через усе село на роботу. Спочатку була дояркою, відтак лаборантом.

Постійно були потрібними односельцям медики, нині пенсіонерки, Альона Василівна Пижівська та Тетяна Іванівна Олійник. 35 років незмінною санітаркою була Марія Миколаївна Пижівська.

Доброго слова заслуговують наші підприємці Фелікса Едуардівна Дячук та її невістка Наталя. Завжди привітні і ввічливі до покупців. Взагалі, ця сім’я дуже гарна.

Багато жінок – активні учасниці художньої самодіяльності. Їхню співочість відзначили і в період мистецької акції “Рушник єднання”, і на районному святі Маланки. Це, зокрема, Галина Дмитрівна Бурчаківська, Раїса Василівна Москалюк, Катерина Іванівна Пижівська. Вони ж і в церковному хорі співають. Традиції передаються. Нині нашою гордістю є співачка Аліна Бурченко, яка навчається в Київському університеті культури.

Нелегкою, але дуже потрібною людям, є праця листонош. Хочу згадати імена ветеранів-поштовиків Олександри Миколаївни Бучко, Ольги Петрівни Шеремети. Цікавою буває роль листоноші. Скільком людям мудрі поради (а не тільки газети приносила) надала Ольга Петрівна. Завдяки їй не одна сім’я збереглася. А зараз поштове відділення зв’язку очолює і продовжує добрі традиції своєї матері Ніни Петрівни Барчук – Олена Леонідівна Лузіна.

Вже минуло 50 років, як мій клас закінчив школу. Але й досі шануємо нашу першу вчительку Ніну Григорівну Гангал, йдемо до неї за порадою. З нею можна і пісню згадати, і телесеріал обговорити, про минуле і сучасне погомоніти, своє особисте повідати.

Прославляє наше село викладач музики (клас бандури) Марія Григорівна Гуцул. Це дуже красива жінка і гарна людина. Багатьом дітям вона прищепила любов до прекрасного.

Практично в усіх галузях у нас працюють чарівні жінки. З нагоди 8 Березня хочу всім побажати добра і радості, гарної долі.

Тамара БАРЧУК

с. Гвіздівці

_____________________________

Стаття також друкувалася у газеті “Дністрові зорі

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар