29 червня 2017 року у приміщенні Сокирянського історичного музею відбувся вечір – спогад «Залишається небо надій», присвячений п’ятим роковинам пам’яті заслуженої артистки України Лідії Відаш – нашої видатної землячки, що народилася у Гвіздівцях. Україна, а згодом і весь величезний Радянський Союз, почули її чарівний голос у 1970 році, коли В. Івасюк довірив їй перше виконання однієї з найкращих своїх пісень «Я піду в далекі гори», що у тому році стала одною з найпопулярніших пісень колишнього СРСР. Пізніше Л. Відаш стала першою виконавицею таких пісень В. Івасюка як «Казка гір» та «Відлуння твоїх кроків».

Лідія Відаш – дочка Михайла Видиша з цікавим музичним сільськім прізвиськом «Цимбал», народилася 2 травня 1948 року. У Гвіздовецькій середній школі навчалася до 5-го класу, з дитячих років майбутня артистка відвідувала музичну школу. Згодом з сім`єю проживала і продовжила навчання у м. Чернівці, там вступила до Чернівецького музичного училища, після закінчення якого і розпочалася її творча кар’єра. Лідія була запрошена солісткою до вокально-інструментального оркестру «Київ». В 1974 році на V-му Всесоюзному конкурсі артистів естради Лідія Відаш (на той час вона була вже солісткою Київського мюзик-холу) з найвідомішою із своїх пісень — піснею Ігоря Поклада «Дикі гуси» виборола друге місце, випередивши, до речі, Аллу Пугачову. В кінці 70-х Л. Відаш співпрацювала з ансамблем Володимира Ходзицького «Крок», а на радіо великою популярністю користувалася їхня досить авангардна версія пісні І. Поклада «Як я люблю тебе». Проживала співачка у Києві, на вул. 40-річчя Жовтня.

Та на злеті успіху артистку спіткала невдача, згодом вона захворіла, але незважаючи на свою недугу вона до останнього продовжувала займатися улюбленою справою – співом.

Наш сайт публікував у січні 2012 року статтю про Л. Відаш та її творчість.

Музейний захід 29 червня 2017 року розпочався хвилиною мовчання. Згодом, спогадами про життя і творчість поділилися двоюрідний брат співачки, викладач музичної школи Анатолій Грубий.

Голова районної ради Василь Козак відмітив те, що ми маємо пишатися і пам’ятати наших земляків, тому, що без минулого немає нашого майбутнього. А член національної спілки журналістів України Олександр Чорний повідомив, що нині він закінчує написання книги про життєвий і творчий шлях заслуженої артистки України Лідії Відаш, під назвою «Залишилася пісня любові…», ініціатором написання якої є заступник голови районної ради Олексій Бойко – також виходець з Гвіздівців.

На завершення вечора-спогаду звучали найвідоміші композиції Лідії Відаш у виконанні аматорських колективів району.

Захід спогаду у Сокирянському районному історичному музеї був вдало та натхненно організований та проведений разом із колегами, директором музею, творчою і зацікавленою дивосвітом нашої минувшини людиною – Валентиною Яровою. На заході, окрім вже зазначених гостей, були присутні також заступник голови районної ради Олексій Бойко, керівник апарату райдержадміністрації Алла Серебрянська, начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн, гвіздовецький сільський голова Іван Гангал, журналіст та письменник Олександр Чорний, родичі та односельчани з села Гвіздівці, інші небайдужі до історії краю мешканці Сокирянщини.

 

___________________________________________________

 

 

При підготовці цієї публікації використані статті на сайті Сокирянської РДА , на сайті «Північно-Бессарабський портал», а також власні матеріали нашого сайту «Гвіздівці».

Фото заходу – з сайту «Північно-Бессарабський портал».

Мітки: , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар