На території Сокирянської територіальної громади буде посилено карантинні обмеження – таке рішення прийнято в ході позачергового засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась сьогодні, 26 лютого, під головуванням першого заступника міського голови Івана Гангала, секретаря міської ради Любові Степаненко, секретаря виконавчого комітету Ауріки Мойсеєнко, керівників підприємств, установ та організацій громади.

Як зазначив директор Сокирянської лікарні Олександр Андрійчук, наразі в інфекційному відділенні медустанови перебуває 39 осіб. За останню добу госпіталізовано 8 громадян, серед них також є діти. 19 пацієнтів мають підтверджений діагноз «коронавірус», 20 – очікують результатів тестування, 3 громадян перебувають у складному стані та потребують постійної дотації кисню. Збільшується кількість хворих, які лікуються амбулаторно. Так, 11 осіб – мають підтверджений діагноз – COVID-19, 26-очікують результатів тестування. За словами фахівців, сьогодні на території Чернівецької області зафіксовано рекордну кількість випадків захворювання на коронавірус – 638 осіб.
Олександр Андрійчук зауважив, що запас кисню для потреб хворих у Сокирянській лікарні є. На днях планується повністю запустити роботу кисневої станції, нині тут працюють фахівці підприємства постачальника. Однак, всіх вжитих заходів буде недостатньо, якщо люди почнуть масово поступати до стаціонарних відділень лікарні. Потужність закладу розрахована на 119 людей. Якщо хворих буде більше – доведеться залучати для госпіталізації альтернативні заклади та установи. З метою запобігання поширенню інфекції, з 01 березня припиняється планова робота поліклініки, а також буде введено обмеження щодо роботи стаціонарних відділень лікарні. Допомога буде надаватись тільки екстренним хворим. Також, буде обмежено відвідування хворих, які перебувають в стаціонарних відділеннях. Громадян просять з розумінням поставитись до вимушених тимчасових обмежень.

За словами медиків, єдиний спосіб уникнути масової одночасної госпіталізації хворих до стаціонарних відділень лікарні – виконання санітарно – епідеміологічних правил, дотримання соціальної дистанції, уникання місць масового купчення людей, використання засобів особистого захисту (масок, антисептиків).

Відтак, за результатами засідання комісії, вирішено на території Сокирянської територіальної громади, в період з 00 годин 00 хвилин 27 лютого до 00 годин 00 хвилин 10 березня, заборонити:

  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування  із здійсненням адресної доставки замовлень на винос;
  • проведення всіх масових заходів;
  • відвідання здобувачами освіти закладів освіти усіх типів та форм власності, крім здобувачів дошкільної освіти.

Поряд з цим, дозволено роботу продовольчих  та непродовольчих магазинів до 20.00 години, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Також, з дотриманням санітарних норм, будуть працювати ринки. Дозволено здійснювати виїзну торгівлю квітами громадянам, які отримали відповідні дозволи.

Як уже повідомлялось раніше, з метою перевiрки дотримання умов карантинних заходiв, в населених пунктах громади буде працювати мобільна робоча група у складi представникiв Сокирянського вiддiлення №1 (м.Сокиряни) Днiстровського районного вiддiлу полiцiї, Сокирянського управлiння Головного управлiння Держпродспоживслужби, Сокирянського сектору управлiння державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області, вiддiлу мунiципальної iнспекцiї міської ради, а також старост населених пунктів громади. Громадяни, фізичні-особи підприємці та юридичні особи, які порушуватимуть встановлені санітарно-епідеміологічні вимоги, будуть притягатись до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Як зазначає начальник Сокирянського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Іван Лисий, Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» передбачає відповідальність за порушення вимог санітарного законодавства та застосування фінансових санкцій, які стягуються як з юридичних осіб так і з фізичних осіб-підприємців. 17 грудня 2020 року до вищевказаного Закону України внесені зміни, які набули чинності з 14 січня 2021 року.

Відтак, внесеними змінами передбачено:

  • за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення) юридична особа чи фізична особа – підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот (3400 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою – підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, юридична особа чи фізична особа – підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот (3400 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поряд з цим, відповідальність за порушення правил карантину передбачається також, Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема, стаття 44-3 кодексу передбачає, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі (17 000 грн.) до двох тисяч (34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох тисяч (34 000 грн.) до десяти тисяч (170 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі невиконання підприємством, підприємцем, установою або організацією, до якого застосовуються фінансові санкції за порушення санітарного законодавства, постанови про застосування фінансової санкції протягом 15 днів з дня її видання, сума санкції стягується у судовому порядку.

 

За публікаціями сайтів Сокирянської ОТГ і “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар