admin on 23rd Червень 2013

histori-150x150Сайт «Гвіздівці» з великим задоволенням01 rus1 повідомляє своїм відвідувачам, що на цей час завершена робота над книгою про село Гвіздівці, авторами якої є Олег Кучерявий і Олексій Мандзяк. Робоча назва книги: «Гвіздівці: Шлях крізь століття».

Як кажуть автори, вони, починаючи цю працю, навіть і самі не сподівалися, що вдасться зібрати такий значний за обсягом і глибиною історичний матеріал про село, а також, що історія Гвіздівців – цього, не самого великого, північно-бессарабського (нині – буковинського) села є настільки насиченою та багатогранною, настільки пов’язаною з самими великими і бурхливими подіями в історії не лише краю, а й в історії всієї Східної Європи, а подекуди – і всієї Євразії.

У книзі зібрано історичні дані про минуле краю і села з самих прадавніх часів, які сягають задовго до періоду заснування села Гвіздівці, а також багатий матеріал про його історію від часів заснування і до наших днів, та про історичні постаті уродженців і мешканців села. Не забуті і сучасники, які живуть і творять майбутнє.

Описані у книзі історичні події значною мірою стосуються не лише Гвіздівців, а й усієї Сокирянщини та й взагалі – Північної Бессарабії в цілому. Чимало цікавого можна буде знайти у книзі і стосовно сусідніх територій, зокрема Буковини і Поділля. До того ж, у книзі багато генеалогічного матеріалу, який може бути корисним для тих, хто цікавиться своїм родоводом.

Важливою частиною книги є «Книга пам’яті» села, до якої внесені всі відомості, які вдалося зібрати про вихідців і жителів села, які брали участь у Російсько-японській війні 1904-1905 гг., у Першій Світовій війні, у Хотинському повстанні й у Громадянській війні, про тих, хто боровся з окупантами у підпіллі та на фронтах Другої Світової війни, про селян, які вмерли від голоду в 1946-47 гг.

При підготовці цієї багатогранної історично-краєзнавчої праці автори залучили до своєї розповіді донині невідомі та малопоширені серед істориків і краєзнавців матеріали, в тому числі, з архівів України, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії. Використано численні старовинні і сучасні друковані та рукописні джерела, походженням з багатьох країн, усні розповіді та спогади жителів села.

Книга написана максимально простою мовою, розрахована на широке коло читачів: від учнів шкіл і студентів до краєзнавців і вчених, на усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто любить береже рідний край, його минуле і сучасне.

Публікація цієї книги є не комерційним, а скоріше гуманітарним проектом. Автори мають намір більшість книжок безкоштовно передати в школи, бібліотеки, до деяких архівних установ, гвіздовецькій сільраді, тощо. Решта книжок, в залежності від тиражу, буде безкоштовно передані людям, які допомогли зібрати матеріал для книги, надали іншу істотну допомогу в її написанні, підготовці до друку, друці. Знову ж таки, в залежності від тиражу, не виключається можливість надсилання книги вихідцям з села (на їх прохання), які проживають за його межами, в тому числі – за межами України.

Вже укладено договір на підготовку до друку і друк книги з видавництвом «Арт-економі». Орієнтовано, обсяг книги буде мати біля 540 сторінок (з ілюстраціями).

Від того, яка кількість коштів буде зібрано залежить тираж, якість паперу, на якому буде друкуватися книга, а також якою буде обкладинка – твердою або м’якою. Орієнтовна собівартість одного примірника книги буде від 65 до 80 гривень.

Україномовне видання книги попередньо планується на осінь цього року. В подальшому, за необхідності та за наявності фінансових можливостей, не виключається переклад книги на російську мову та випуск обмеженим тиражем її російськомовного варіанту.

Сайт «Гвіздівці» і автори звертаються до всіх, хто є небайдужим до історії рідного села, рідного краю, до розвитку краєзнавства в цілому, хто цікавиться історією України, історією Бессарабії і Буковини, з проханням взяти участь у фінансуванні цього, ще раз підкреслюємо – некомерційного видання.

Більш конкретно про способи участі бажаючих взяти у фінансуванні видання книги буде повідомлено на нашому сайті.

Якщо у Вас виникло бажання з’ясувати додаткові питання, стосовно видання, або якщо у Вас є власні пропозиції, Ви можете надіслати їх на електрону адресу сайту «Гвіздівці»: gvizdivtsi@ukr.net.

____________________________________________________

Публікація – червень 2013 р.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 коментарі к “Книга про село “Гвіздівці” !!!”

  1. Дуже хороша та дуже потрібна справа! Та ж напишить, будь ласка, яким чином можна взяти участь у фінансуванні видадання?

  2. а я, хоча і романківська, теж би хотіла допомогти і одержати таку книжку, якщо можливо. Це можливо?

  3. Djerald, Марьяна та всім: за повідомленням авторів, найближчим часом відомості щодо участі у фінансуванні видання книги будуть опубліковані на нашому сайті. Всі, хто надав реальну допомогу будуть зазначені у книзі та одержать примірник книги

  4. Для книги про село Гвіздівці терміново потрібні старі фотографії села – загальний вигляд або вулиці, куточки, події, люди. Просимо Вашої допомоги. Зв’язатися можна через адміністратора сайту.

Залишити коментар