Представляємо Вашій увазі електронний варіант книги відомих краєзнавців Сокирянщини – Олександра Дмитровича Чорного і Олексія Степановича Мандзяка. Із друку вона вийшла у 2014 році. Книга отримала високу оцінку і позитивні відгуки з боку краєзнавців, істориків і культурологів[1]. Була представлена на національних та міжнародних книжкових форумах. У 2015 році стала переможцем обласного конкурсу Чернівецької області України – «Книга року» за 2014 рік, у номінації «історико-краєзнавча література». Автори були нагороджені дипломом від державної адміністрації Чернівецької області[2].

Інформація з книги була задіяна фахівцями для написання наукових і науково-популярних статей, дисертацій і складання довідкових видань. Також вона була рекомендована в якості додаткового довідкового джерела при вивченні краєзнавства в культурно-просвітніх організаціях та навчальних закладах населених пунктів Сокирянського району Чернівецької області.

 

ВИХІДНІ ДАНІ: Чорний О.Д, Мандзяк О.С. Не загубились села у віках: Дослідження, знахідки, відкриття / Олександр Чорний, Олексій Мандзяк. – Чернівці: «Друк Арт», 2014. – 344 с.: 167 іл. ISBN 978-966-2021-99-8

 

Книга присвячена історичним реаліям на Буковині, а головним чином у бессарабській її частині, які промовляють до нас із глибини віків хвилюючими життєвими фактами ХV–ХХ століть, викликаючи тугу за зниклими в цій місцевості давніми українськими селами і зовсім молодими хутірськими поселеннями, які складали єдиний український етнос.

У виданні, мабуть, уперше в Буковинському краї порушена тема висвітлення зникнення не якогось одного, а практично чи не всіх відомих на цей час із архівних матеріалів населених пунктів сокирянської землі, які вдалося розшукати. Подано також ілюстративний матеріал з минулого і сучасності.

Видання розраховане на широке коло читачів, буде цікавим для істориків і краєзнавців, учителів, учнів і студентів, усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто береже і любить рідний край.

 

 

 

 

Книга публікується в електронному варіанті з дозволу авторів, і з цілю привернути увагу аматорів і професійних дослідників до всебічного вивчення минулого й сьогодення Сокирянщини. Кожен бажаючий може завантажити її абсолютно безкоштовно.

___________________________________________________________________

[1] Мала Батьківщина — частина Великої історії

[2] Книга «Не загубились села у віках» — серед кращих видань 2014 року.

 

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар