На сайтах «Гвіздівці» і «Сокирянщина» вже неодноразово повідомлялося про вихід у світ в листопаді 2019 року книги про село Гвіздівці під назвою «Гвіздівці. Шляхами століть», зокрема й про її презентації у Сокирянській районній центральній бібліотеці і в будинку культури села Гвіздівці. Книга є науковим виданням. При цьому, вона є першим в українській історіографії історично-краєзнавчим дослідженням, присвяченим селу Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області.

Авторами, як вже зазначалося у попередніх публікаціях, зібрано багатий матеріал як про минуле Гвіздівців, так і про історію всієї бессарабської частини сучасної Чернівецької області. До своєї розповіді автори залучили донині невідомі та малопоширені серед науковців і дослідників-аматорів матеріали з архівів України ряду інших країн світу.

При написанні книги використано численні старовинні і сучасні друковані та рукописні джерела, усні розповіді та спогади жителів означеного села. Подано численний ілюстративний матеріал з минулого і сучасності Гвіздівців. Серед іншого використані світлини з власних архівів мешканців села, фото, зроблені авторами книги, сканкопії географічних карт різних історичних періодів і копії архівних документів.

Видання розраховане на широке коло читачів, буде цікавим і корисним для істориків і краєзнавців, учителів, учнів і студентів, усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто береже і любить рідний край, розуміє необхідність збереження пам’яті про його минуле.

Книга також розповідає про історичні постаті уродженців і мешканців села. Не забуті і сучасники, які живуть і творять сучасне та майбутнє.

Вихідні дані видання:

Кучерявий О.П., Мандзяк О.С. Гвіздівці. Шляхами століть. / О. П. Кучерявий, О. С. Мандзяк – Кам’янець-Подільський: ФОП Панькова А.С., 2019. – 592 с. ISBN 978-617-7773-00-8

 

Научное издание «Гвіздівці. Шляхами століть» («Гвоздовцы. Дорогами столетий») является первым в украинской историографии историко-краеведческим исследованием, посвященным селу Гвоздовцы Сокирянского района Черновицкой области. Авторами собран богатый материал как о прошлом этого населенного пункта, так и всей бессарабской части современной Черновицкой области. В книге используются  в значительном количестве неизвестные и малораспространенные среди учёных и исследователей-любителей материалы из архивов Украины и ряда иных стран мира.

При написании книги также использованы многочисленные старинные и современные печатные и рукописные источники, устные рассказы и воспоминания жителей села. Представлен многочисленный иллюстративный материал прошлого и современности Гвоздовцов. Среди прочего задействованы фотографии из собственных архивов жителей села, фото, сделанные авторами книги, сканы географических карт разных исторических периодов и копии архивных документов.

Издание рассчитано на широкий круг читателей, будет интересно и полезно для историков и краеведов, учителей, учеников и студентов, и для всех, кто не равнодушен к своему прошлому, кто оберегает и любит родной край, понимает необходимость сохранения памяти о его прошлом.

 

А зараз ми пропонуємо увазі відвідувачів сайту електронний варіант книги у вільному доступі.

Для скачування книги в форматі pdf. потрібно клікнути  на диску або вверху на ілюстрацію обкладинки

 

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 коментарі к “Книга про Гвіздівці – у вільному доступі”

 1. Очень рад публикации этой книги в электронном виде. Я давно интересуюсь историей Северной Бессарабии и уже давно хотел приобрести эту книгу, но не знал, как это сделать в Молдове. Даже то, что я бегло успел просмотреть сегодня, вызывает большое уважение. Очень важно, что книга написана понятным языком. Мне приходилось читать некоторые книги по истории Бессарабии на украинском языке, и в тех книгах даже общий смысл понять сложно. Ваша книга избавлена от этих недостатков. Еще раз большое спасибо за книгу и за публикацию в электронном виде!

 2. dimitr_kant, авторы книги просили передать Вам свою признательность за высокую оценку их труда

 3. Дякую авторам книги, а також вашому інформаційному сайту за цінну та цікаву інформацію. Займаюсь дослідженням історії родини Кривкін, які проживали в Гвіздівцях. Матеріали книги допомагають зрозуміти й осмислити власну історію через призму історії краю, де проживали пращури: в яких соціально-економічних умовах перебували, з якими людьми жили поруч та родичались, що зробили для громади.
  Книга також має величезне наукове значення, завдяки масиву опрацьованих джерел, а ілюстрації просто вражають та захоплюють!
  Хай стане вона в нагоді всім тим, чиє коріння походить із Гвіздівців, а пам”ять про славетних гвіздівчан най живе століттями!

 4. Кривкін, автори також передають Вам вдячність за оцінку їх праці по книзі, а адміністрація сайту також вдічна за оцінку її роботи!
  Від адміністрації сайту також радимо Вам також подивіться (якщо Ви ще не дивилися) Книгу пам’яті села на цьому ж сайті (розділ “Пам’ятаємо”). Там, щонайменше у 3-х підпідрозділах зазначені Кривкіни, які мабуть є Вашими предками.
  Також будемо вдячні, якщо Ви поділитися з нами наявними у Вас матеріалами щодо Вашого роду і села Гвіздівці взагалі (фото, документи, спогади, родовід). І враховуючи, що у нас започаткована публікація відомостей про історію гвіздівецьких родів, пропонуємо Вам, якщо є можливість і натхнення написати на сайт статтю про історію Вашого роду. Ми з задоволенням її опублікуємо.

Залишити коментар