admin on 28th Серпень 2019

Рік тому розпочався збір коштів на видання книги про село Гвіздівці. До цієї важливої справи долучились десятки людей. Відтак цей проект увійшов і до програми районного книгодрукування.

У книзі зібрано значні історичні дані про минуле села з  прадавніх часів — від часів заснування і до наших днів, в тому числі, –  про історичні постаті уродженців і мешканців села. Не забуті і сучасники, які живуть і творять сучасне та майбутнє.

Починаючи у свій час цю працю, автори, як то вони розповідають, навіть не сподівалися, що вдасться зібрати такий значний за обсягом і глибиною історичний матеріал про село, а також, що історія Гвіздівців є настільки насиченою, настільки пов’язаною з самими великими і бурхливими подіями не лише в історії краю, а й в історії всієї Східної Європи, а подекуди – і всієї Євразії.

Книга «Гвіздівці. Шляхами століть» – це авторський некомерційний гуманітарно-просвітительський та науковий проект. Мета авторів – привернути увагу аматорів і професійних дослідників до всебічного вивчення минулого й сьогодення як села Гвіздівці, так і всієї Сокирянщини та Північної Бессарабії в цілому.

І ось – чудова новина: перші примірники вже надруковані.  Світлини книги розмістив на своїй сторінці у Facebook заступник голови Сокирянської районної ради Олексій Бойко. «Логічне завершення зусиль різних людей (але на своїх місцях) гарантовано забезпечує бажаний результат. Так, в невдовзі побачить світ книга «Гвіздівці. Шляхами століть» авторства О. Кучерявого та О. Мандзяка. Це перший повноцінний історичний опис населеного пункту Сокирянського району. В таких речах і проявляється щирий патріотизм. Вдячний усім причетним!», – підписав фото Олексій Сергійович.

Автори цією книгою визначили і описали історичні етапи, через які пройшло село і люди, що його населяли. І щиро сподіваємося, що  книга стане тільки першим томом із багатотомника «Гвіздівці». І це не якась безґрунтовна мрія, це те, що може стати реальністю. Підставою для таких думок є діяльність гвіздовецьких педагогів у справі краєзнавства, дослідницькі статті учнів місцевої школи і студентів – гвіздівчан вищих навчальних закладів, з якими  вдалося ознайомитися в процесі написання книги. Головне –  не втратити в душі відчуття любові до рідного краю.

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський портал”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар