admin on 1st Грудень 2016

img_20161201_210108От і прийшла календарна зима. Майже, як ніколи за найближчі роки, вона прийшла у Гвіздівці, як належить: 1 грудня – з гарним снігом. Та які кліматичні події очікують нас цього року?

Звісно, що прогнозів дуже багато і здебільшого вони, як середня температура по лікарні: у той час, коли для кожної великої чи малої території України, чи навіть дуже маленької території прогноз може досить сильно відрізнятися. Та по іншому, нажаль, в наші часи не може бути, адже метрологічна служба в Україні в останні два с половиною десятиліття стараннями влад майже повністю добита, нечисленні слобообладнані метеостанції не здатні забезпечити належне прогнозування, а більшість прогнозів, що публікуються, складається комп’ютерними програмами за відомостями, які отримують здебільшого іноземні метрологічні служби на своїх метеостанціях. Тому ці прогнози і не здатні щось реально передбачити на більш-менш тривалий період, а тим більше на території, які погано охоплені станціями метеоспостереження.

Та спробуємо запропонувати відвідувачам нашого сайту один прогноз по Україні на зиму 2016-17 років. Та це саме – по Україні. А щодо Гвіздівців, то цей прогноз підлягає корегуванню, з врахуванням особливостей нашого краю, але то вже не до нас, адже ми не синоптики і не беремося ними стати.

&&&  

Народний синоптик – директор департаменту прогнозування погоди «Національної сільськогосподарської палати України»  Леонід Горбань повідомляє, що для погоди існують певні цикли повторюваності. Семирічний цикл, що пов’язаний з впливом п’яти планет — Марса, Юпітеру, Сатурну, Меркурію, Венери, а також Сонця та Місяця, має певний вплив на погодні умови на Землі. Більш далекі планети, такі як Уран, Плутон та Нептун, помітно впливають на погоду лише один раз на двісті п’ятдесят років, і найближче до нас цей вплив проявлявся в 2005 році. Горбань каже, що такі прогнози не є його особистою видумкою, аimg_20161201_125748 лише інтерпретацією знань, які він отримав від свого діда та вилучив з секретів «Брюсового календаря». Розрахунки довгострокового прогнозу в цьому календарі будуються на основі числових рядів планет на народних прикмет. Останнім варто довіряти на підставі того, що вони є компіляцією на основі усього того досвіду, який накопило людство за багато тисяч років проживання на тій чи іншій території, завдяки чому вдалося встановити зв’язок між якимись природними ознаками та природними умовами, які за цим зазвичай слідують. Саме тому прогноз погоди на зиму 2017 року є чітко залежним від деяких закономірностей, які ви можете спостерігати і самі, знаючи про їх існування.

Синоптики впевнені, що зима 2016-2017 в Україні якщо і буде бити температурні рекорди, то виключно зі знаком мінус. В 2017 році очікується куди більший рівень морозів, ніж у минулих роках. Зима також буде вологою, і не очікується взагалі ніяких погодних катаклізмів, як було в Європі минулого року. Але заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко відмічає, що наразі метрологічна наука неспроможна точно визначити, в який день року буде йти сніг або дощ, можливо лише намалювати загальну картину і це ускладнює роботу синоптиків.

Офіційна наука не бере до уваги розрахунки народних синоптиків, що засновані на впливі небесних тіл, а також на одинадцятирічних циклах активності Сонця, за якими доволі точно передбачав погоду народний синоптик Валерій Некрасов, що не так давно залишив нас. Проте у об’єднанні фундаментальних кліматологів також не спостерігається єднання. Одні віщують нам зниження температури, інші — її підвищення.

За теорією заввідділом кліматологічних досліджень і довгострокового прогнозу погоди гідрометеорологічного НІІ НАНУ, на погоду мають вплив фактори зовсім іншого роду, як-то циклічне, з періодом в сто років, зсув помірно холодніших арктичних мас з заходу на схід та назад. Зараз почався рух цих мас на захід, а це означає, що в Україні варто очікувати плавного і повільного повернення до холодних зим 1950-1960-х років.

img_20161201_123607Таким прогнозам про те, яка буде зима 2017 року, суперечить багаторічна статистика Центральної геофізичної обсерваторії ГСЧС України. За їх відомостями, десятиріччя за десятиріччям загальна температура підвищується на декілька градусів. Так, якщо в середині двадцятого сторіччя середньорічна температура в Києві складала +7,5 градусів, то вже в 2004-2014 роках вона становила вже +9,2 градуси. Скоріше за все, така тенденція пов’язана з теорією глобального потепління, і якщо зважати на це, то можна прогнозувати, що погода в Україні буде теплішати і надалі. Звичайно, зимою як таке це потепління буде не відчутно, проте дуже явно його можна буде помітити навесні.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПО МІСЯЦЯХ

2017 рік буде роком під знаком Місяця, що накладає певні стереотипні особливості на формування погодних умов. Підготовка до зими почнеться вже з середини листопада, в цьому місяці очікується легкі заморозки та сніг. Слід розуміти, що від того, якою буде зима 2016-2017 в Україні, залежить також доля посівних культур, які можуть бути виморожені за умови затягнення холодних місяців або їх передчасного настання. Проте в 2016-2017 роках цього не варто сильно побоюватись. Сама зима буде холодною та сніжною і протриває за погодою навіть трохи довше, захопивши частину березня. При цьому серйозних опадів у вигляді снігу та дощу не очікується, тому варто очікувати хоч і морозної, але відносно сухої та сонячної зими.img_20161201_104249

Перший місяць зими, грудень, буде помірковано морозним, середня температура повітря обіцяє не падати нижче -13/-15 градусів по Цельсію. Основні морози в грудні припадуть на середину місяця, в першій половині не очікується великих осадків, тож можна спокійно виходити з дому без парасолі, не боячись промокнути. Ближче до Нового року, як завжди, станеться невеличке потепління та збільшаться опади, головним чином у вигляді мокрого снігу. Штормових вітрів також не очікується, в цьому плані погода буде спокійною.

У січні 2017 року погода буде найхолоднішою за всі місяці наступаючої зими, хоча перші дні місяця будуть терпимими. В першій половині січня прогнозуються сильні опади, а стовпчик термометру в денний час опуститься до -15/-19 градусів по Цельсію. Друга половина місяця принесе з собою серйозні морози, осадків буде мало, нічна температура різко знизиться. Наприкінці січня варто очікувати невеликого потепління, яке принесе з собою мокрий сніг. Крім того, в цьому місяці варто очікувати також природних катаклізмів у вигляді сильного вітру. Пориви вітру можуть досягати 10/15 кілометрів на годину, а це означає майже штурмове попередження. Проте є шанс, що цей фронт омине країну стороною і просуватиметься далі на схід, обходячи Україну з її північного боку.

Найбільш репрезентативним, помірковано холодним, таким, якою очікується зима в Україні в 2016-2017 р., буде лютий 2017 року. Хоч він і буде утримуватись в межах температурної норми помірно-континентального клімату, проте все одно буде холодніший ніж у попередні роки. На початку місяця температура буде доволі помірною як для зими, снігопади, що почнуться в кінці січня, будуть продовжуватись і в першій половині лютого і принесуть з собою деяке потепління. Але в другій половині місяця слід очікувати серйозного похолодання і спуску стовпчику термометру на 4-5 градусів порівняно з середніми січневими температурами. Не виключені також різкі переміни в погодних умовах протягом цього місяця, так що краще бути до них готовим і тримати під рукою парасольку, а вдягатись, навіть якщо здається, що надворі тепло, з розрахунком на те, що будь-якої секунди погода може змінитись і застати вас зненацька.img_20161201_123355

КОРОТКІ ВІДОМОСТІ

Отже, підведемо підсумки стосовно того, якою очікується зима 2016-2017 в Україні. Помилуватись на кришталево чисте холодне зимове небо ви зможете у січні місяці, коли стовпчик термометру впаде нижче, ніж у будь-який інший місяць цієї зими. У січні також варто остерігатись штормових вітрів і краще утриматись цього місяця від виходів на воду, якщо ви заядлий рибалка або просто любите ходити під парусами незважаючи на погоду. В цьому місяці подібна безпечність може коштувати вам дуже дорого, і буде добре, якщо платити ви будете всього лише грошима. У грудні все, чого вам варто боятись — зимової нудьги, оскільки цей місяць не обіцяє нам несподіванок, а ось в лютому треба бути до них готовим, оскільки примхи природи можуть бути непідвласними навіть найдосвідченішим синоптикам із сучасним обладнанням.

За публікацією сайту «Сильна Україна» з корегуванням сайту «Гвіздівці».

Фото села Гвіздівці від 1 грудня 2016 року – О. Кучерявий

Мітки: , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар