admin on 29th Червень 2015

21 травня 2015 року на нашому сайті було опубліковано статтю «Адмінреформа в районі», присвячену переформуванню територіальних громад, яке відбувається на цей час в Україні. У статті – передруку з сайту Сокирянської РДА в загальному йшлося про засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району та про те, що обговорення пропозицій робочої групи буде забезпечено в кожному населеному пункті протягом 12 днів.

Ще одна стаття по цій темі (також по передруку з сайту Сокирянської РДА) – «Про «Примусово-добровільне» об’єднання громад» була опублікована 10 червня 2015 року на сайті «Сокирянщина». У цій статті йшлося про обговорення членами колегії Сокирянської райдержадміністрації раніше напрацьованих пропозицій робочої групи та про результати громадських обговорень адміністративної реформи в територіальних громадах.

Також йшлося про те, що всі громади нинішнього Сокирянського району вирішили об`єднатися в одну територіальну громаду, адміністративним центром якої буде місто Сокиряни.

Та, як з`ясувалося, фактично не все, що з позиції Сокирянської районної влади було викладено у цих статтях – передруках з сайту РДА відповідає фактичним обставинам. Це скоріш за все відображало лише бажання діючої районної влади, адже публікації випередили навіть збори в деяких сільських територіальних громадах і все наперед за них «вирішили».

Зокрема, у Гвіздівцях такі збори відбулися лише вчора – 27 червня 2015 року. Вони були досить активними, як і обговорення. Цілком зрозуміло, що недолугі і малозрозумілі дії влади по втягненню територіальних громад в «добровільне» об`єднання громад викликали у селян багато питань, на які, що теж цілком зрозуміло, конкретних відповідей ні хто надати не зміг.

Не підтримали гвіздовчани і ідею входження до «мультігромади», яка в малозрозумілому загальному вигляді передбачала ліквідацію сільської ради, створення поста сільського старости і делегування 2-3 депутатів до Сокирянської об`єднаної волосної ради (щось таке).

Особливе занепокоєння у громади викликало те, що така адмінреформа з об`єднанням громад призведе практично до повної втрати не дуже великими сільськими громадами (як Гвіздівці) контролю за землями, які зараз належать сільським територіальним громадам.

Отже Гвіздовецька сільська громада на зборах 27 червня 2015 року прийняла рішення утриматись від об`єднання з іншими територіальними громадами.

Але це ще не кінець. Далі буде…

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , ,

2 коментарі к “Збори по адмінреформі у Гвіздівцях”

  1. головна мета цієї адмінреформи – дерібан землі. Великим підприємствам -землевласникам так буде легше перебирати на себе землю. Тепер не треба буде вирішувати питання по землі з кожною сільрадою окремо. І великі міста також отримають вільний доступ до земель навколишніх сіл та будуть їх дерібаніти за накатаними корупційними схемами.

  2. то все добре, адмінреформа дійсно спрямована на дерібан. І не тільки землі. Зрозуміло, що голови сільрад хочуть залишитися при своїх постах. Та з утриманням від об”єднання в наших умовах варто добре подумати. Наприклад, як бути з районною лікарнею та іншими подібними установами? Чи знайдуть Гвіздівці та навіть Романківці кошти на участь в утриманні лікарні, на оплату лікування своїх селян? Чи будуть гвіздовчан та мешканців інших н.п., що утримались від об”єднання, взагалі брати у сокирянську лікарню на лікування, якщо вона буде у іншій територіальній громаді?

Залишити коментар