admin on 18th Червень 2019

Цими вихідними народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мелодія» (керівник Людмила Мафтуляк) в супроводі народного аматорського оркестру народних інструментів Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник Дмитро Шкварун) взяли участь у регіональному фестивалі Народного килима і костюма у селі Хедереуць (молд. – Hădărăuţi, укр. – Ходарауци) Окницького району Республіки Молдова.

Село Хедереуць, з початку відомої історії наших сіл – Гвіздівців і Хедереуць, є нібито постійними супутниками. Обидва села об’єднує перша згадка 1432 року у грамоті молдавського Господаря Олександра Доброго, наступна відома історична згадка у грамоті іншого величного молдавського Господаря – Штефана чел Маре (Штефана Великого), спільні власники цих сіл у свої часи та багато подальших історичних подій сивої і більш наближеної давнини… Та навіть природа об`єднала ці два наших села, оскільки вони розташовані на одній річці – Раковець, що починає свій виток на гвіздовецьких землях.

 

 

Артисти Сокирянщини продемонстрували колоритність пісні та мелодії нашого краю та ознайомилися з традиціями села Хедереуць, побували в місцевому музеї.

Слід зазначити, що такі культурні зустрічі представників Сокирянського та Окницького районів вже стали традиційними. Ми цінуємо молдавсько-українську дружбу та співпрацю.

 

Не буде зайвим розповісти, що фестивалі народного костюма й килима в Молдові є щорічними й з 2015 року проводяться в рамках святкування 6 серпня Дня народного костюму. Основна мета свята — просування культурної спадщини, який демонструє ідентичність народу й являє його особливий символ, оскільки в Молдові справедливо вважають, що традиційний національний костюм, як і килим — «частина ДНК молдавського народу», невід’ємна частина молдавської етнокультурної ідентичності.

Народний молдавський костюм шиється завжди вручну. Він досить дороговартісний на цей час: лише одна сорочка від нього в магазинах Кишинева оцінюється від 3700 до 5000 леїв.

 

 

Фото з сайту «Північно-Бессарабський інформаційний портал»

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар