Т. Маковійчук

Щороку після сходження снігу через сміття, яке залишають після себе несвідомі відпочивальники, ліси постають перед нами у непривабливому вигляді. Численні звернення з проханням прибирати за собою в місцях відпочинку і нагадування про неприпустимість влаштування сміттєзвалищ, нажаль, не завжди дають відчутні результати. Люди продовжують забруднювати ліс побутовими відходами (пластиком, склом, поліетиленом, консервними банками тощо).

Проблема сміття – одна з актуальних для лісів нашої держави. Прибирання сміття в лісі відволікає працівників ДП «Сокирянське лісове господарство» від виконання своїх функціональних обов`язків щодо проведення лісокультурної компанії та відновлення лісів. Проте, паралельно працівники лісового господарства змушені прибирати сміття – не лише в підпорядкованих лісах, а й вздовж узбіч доріг і трас, що проходять через ліси, адже результати безкультурної реальності нашого сьогодення спостерігаються на кожному кроці.

Акція з прибирання довкілля за участю небайдужих представників громадськості проводяться зазвичай в квітні-травні. Проте засмічення лісових масивів не припиняється в жодну пору року.

В рамках акції «За чисте довкілля» працівниками ДП «Сокирянське лісове господарство» разом із учня Романківецької гімназії ім. К.Ф. Поповича було прибрано територію масового відпочинку від сміття площею близько 21 га.

Метою даної акції було привернути увагу підростаючого покоління до глобальної проблеми забруднення довкілля побутовими відходами, вказати на тяжкі екологічні наслідки безвідповідального ставлення людей до природи, довести до свідомості дітей і дорослих необхідність дбати про навколишнє середовище і зберігати його у належному санітарному стані, виховувати бережливе ставлення до рідної природи.

Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за засмічення лісів побутовими відходами передбачено накладення штрафу на громадян до 850 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб до 1700. Ці штрафи мають право накладати працівники державної лісової охорони.

Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття.

Поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Пам’ятайте, що ліс, який росте навколо міст і сіл, – це зелений щит, фабрика кисню, фітонцидів, електрично заряджених частинок повітря, інших біологічно активних цілющих речовин.

Тож не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку. Сміття викидайте тільки в урни, або забирайте з собою. Не розбивайте пляшок, банок. Папір не згниває два роки, а скло може поранити людину і через 100 років. Подумайте про красу природи, не зіпсованої вашими прогулянками, про добробут свій і тих, хто прийде у ліс після вас. Уникайте будь-яких, навіть найменших пошкоджень рослинності у лісі.

Колектив ДП «Сокирянське лісове господарство» закликає бути чемними до природи та культурними на відпочинку, не смітити в лісі, прибирати за собою після відпочинку.

Ми самі творці добробуту на нашій планеті!

 

Маковійчук Тетянапровідний інженер лісових культур ДП «Сокирянське лісове господарство»

За публікацією сайту “БЕССАРАБСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ”

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар