admin on 29th Грудень 2011

В рамках електронного проекту «Історико-краєзнавчий альманах «Сокирянщина»», в якому, що вже не раз було відзначено, бере участь і наш сайт, готується спецвипуск альманаху, який буде присвячений пам’яті учасників Першої світової війни, також відомої як Велика війна 1914 – 1918 років.

В ньому будуть подані списки учасників війни, які були призвані з населених пунктів Секурянської і Романкоуцької волостей Хотинського повіту, які нині входять до складу Сокирянського району Чернівецької області. Списки, за можливості, будуть доповнені короткими даними на кожного солдата – коли призваний, загинув, поранений або повернувся, інформація про нагороди.

Запланований час публікації спецвипуску – лютий 2012 року. Вже опрацьовано декілька офіційних друкованих списків, а також деяка кількість «локальних» рукописних списків, тобто тих, що складалися саме в селах і волосних центрах. Використані також матеріали з власних архівів мешканців деяких сіл Сокирянщини.

Але, на жаль, зібрана нами інформація – це тільки невеличка частинка з усього вірогідного списку загиблих, поранених і тих, що повернулися з фронтів чоловіків і жінок, народжених на Сокирянщині.

Просимо Вас взяти участь в нашому проекті! Надішліть нам інформацію про своїх дідів, прадідів і прапрадідів, які воювали на фронтах Першої світової війни, або які були призвані до війська в 1914 – 1917 роках. Можливо у когось бабусі і прабабусі працювали у військових госпіталях в ті часи. Будемо особливо вдячні, якщо Ви зможете поділитися копіями (фото, скани) документів, в яких є будь-яка інформація про учасників Першої світової війни з нашого краю, а також про будь які, пов’язані з війною, події в нашому краї в ті часи!

Пишіть і пересилайте матеріали, будь ласка, на електронну адресу упорядника спецвипуску альманаху «Сокирянщина» і його редактора: yaradwam@rambler.ru або на електронну адресу сайту, яка на є на сторінці “Контакти”.

Одночасно нагадуємо, що будемо раді одержати від Вас і інші матеріали (в тому числі документи, фото), які стосуються історії Гвіздівців і краю, людей, які багато зробили для села, для всієї Сокирянщини, видатних вихідців з села і з Сокирянщини, про цікаві події і людей сьогодення. Ти, хто має таке бажання, можуть запропонувати для публікації свої статті. Пропонуємо взяти участь у цій роботі також школярам і студентам, кращі роботи яких будуть опубліковані на сайті.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар