У зв’язку із стрімким розвитком в районі садівництва, санепідслужбаsad2 наголошує, що на території населених пунктів допускається застосування ручних обприскувачів. Однак слід пам’ятати, що не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної обробки особа, що проводить обприскування свого саду повинна попередити населення.

Обприскування можна проводити лише із застосуванням засобів індивідуального захисту (ЗІС). У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути виставлені попереджувальні написи. Тривалість роботи (обприскування) повинно бути не більше 6 годин. В межах населеного пункту для обробки присадибних ділянках можна застосовувати лише ручні обприскувачі. Не можна проводити обробку рослин при швидкості вітру більш 3м/сек. і працювати лише з вітряного боку.

Всі роботи з пестицидами слід проводити у ранні ранкові години (до 10) і вечірні (18-22), з температурою повітря не вище +10°С. Категорично забороняється готування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації. На території населених пунктів проведення обробки садових насаджень відповідно до “Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ” п.6.3.4. зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами. водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна складати не менше 500 м. при штанговому і гербигапії дощуванням – 300м.

Оскільки в межах населених пунктів така відстань неможлива, санепідслужба забороняє застосування sad-1сильнодіючих пестицидів в індивідуальних садах та на городах, в охороні здоров’я і побуті. Також продаж населенню пестицидів та агрохімікатів повинен здійснюватися тільки згідно з „Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. На території України дозволяється транспортування, зберігання і застосування тільки зареєстровних Укрдержхімкомісією пестицидних препаратів.

Щорічно до початку робіт із пестицидами плани їх використання підприємствами, установами та організаціями, фермерськими господарствами мають погоджуватись із санітарно-епідеміологічною службою, як це вимагають санітарні правила (п. 1.7 ДСП 8.8.1 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»). Санітарні правила спрямовані для забезпечення здоров’я та оптимальних умов життєдіяльності людини. Нехтуючи цими правилами, людина наносить шкоду собі та підростаючому поколінню.

«Сокирянські новини»

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар