admin on 24th Вересень 2015

22 вересня 2015 року Сокирянщина, як і вся Україна святкувала37819 День партизанської слави.

Це свято встановлене в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті, згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001.

В Сокирянах 22 вересня 2015 року, з нагоди свята відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника партизанам – радисткам Вірі Бірюковій та Зої Зародовій. Учні та педагоги Сокирянської гімназії вшанували пам’ять загиблих партизанів – підпільників хвилиною мовчання.

img_5034_novyy_razmerimg_8885

Одночасно у с. Сербичани за участю педагогів та учнів місцевої школи  відбулося вшанування пам’яті учасників партизанського руху, адже на території сільського лісу знаходиться пам’ятник на місці висадки парашутного десанту. Саме тут висадився партизанський загін імені Івана Примака. Нажаль, члени загону героїчно загинули у нерівних боях з румунськими окупантами.

Незважаючи на складні події сьогодення вдячні нащадки пам’ятають подвиг героїв підпільно – партизанського руху, що допомогли наблизити перемогу.

За публікацією сайту Сокирянської РДА

&&&

57649Розширений матеріал про бійців двох партизансько-організаційних груп, що діяли та героїчно загаинули на Сокирянщині, а саме – імені Сергія Лазо під керівництвом Ф.Г. Хайрутдінова та імені В.І. Чапаєва під командуванням І.К. Примака Ви можете прочитати в статті “Герої не вмирають” від 24 березня 2013 року на нашому сайті.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар