admin on 26th Березень 2010

Минула чергова – 66-та річниця звільнення села Гвіздівці від румунсько-німецьких загарбників. Село було звільнене 25 березня 1944 року під час Умансько-Ботошанської наступальної операції бійцями 681-го гвардійського стрілецького полку, яким командував гвардії майор Білаонов П.С. (133-тя стрілецька дивізія полковника Бєлодєда В.І. 40-ової армії під командуванням генерал-лейтенанта Ф.Ф. Жмаченко; 2-го Українського фронту, під командуванням генерала армії Конєва І.С.).

В цьому році безпосередньо річниця звільнення села святково не відзначалася, оскільки дата не є круглою. Але, у селісклалися добрі традиції вшанування і Дня звільнення села і Дня Перемоги, і самих героїв Великої Вітчизняної війни з числа мешканців села. Кожного року агрофірма надає одноразову матеріальну допомогу ветеранам та інвалідам війни, сільська рада також підтримує їх коштами і продуктами.

Первинна організація ветеранів війни та праці Гвіздівців на цей час налічує 182 вельмишанованих селян, серед яких -8 учасників бойових дій та 11 інвалідів Великої Вітчизняної війни.Серед колишніх воїнів є нагороджені орденами Суворова, Ушакова, Кутузова, Нахімова, Олександра Невського, медаллю”За відвагу”. Всім з учасників Великої Вітчизняної війни – хто залишився живий,присвоєно звання “майор запасу”.

З цим матеріалом пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж Дениса Кучерявого про відзначення свята Перемоги в один з попередніх років (2008). На жаль, не всі з тих, хто є на фотознімках дожили до 65-го Дня Перемоги, який буде святкуватися у цьому році.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар