admin on 9th Травень 2019

9 травня 2019 року в селі Гвіздівці, біля пам`ятника загиблим під час Великої Вітчизняної війни гвіздовчанам відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги. У мітингу взяли участь гвіздовчани, а також прибулі гості. За роки страшної війни 1941 – 1945 років більш як 600 чоловіків були мобілізовані, воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, або працювали на трудовому фронті (трудармія) на Уралі та в Сибіру. З числа мобілізованих гвіздовчан загинули, померли та зникли безвісті не менш, як 200, в тому числі троє селян були розстріляні румунськими окупантами на сільському цвинтарі.

Уходять в небуття учасники боїв тої страшної війни, ветерани трудових фронтів. На цей час в селі в живих залишилися лише двоє з безпосередніх учасників війни – Барчук Микола Васильович і Кучерявий Василь Олександрович. Навіть тих, хто просто з дитинства пам`ятає війну, стає все менше.  Та на щастя в нашому селі ще не втрачена людська пам`ять про трагічні події цієї страшної війни.

 

 

Під час мітингу виступили сільський голова Гангал Іван Володимирович, директор школи Кошова Людмила Іванівна, виходець з села – полковник СБУ Олійник Микола Семенович, голова Ради ветеранів села Гвіздівці Сандуляк Валентина Павлівна, які поздоровили гвіздовчан з Великим святом Перемоги.

Школярі поіменно згадали відомих загиблих селян (на жаль – не всіх), а сільський священик протоієрей отець Рустік відправив церковну службу по загиблих.

На завершення відбувся нетривалий концерт, під час якого виконали пісні тріо «Козаки» (Багрій Леонід Петрович, Козороз Василь Якович і Куляк Іван Васильович), а також учні гвіздовецької школи.

Школярі обступили і поздоровляють Барчука Миколу Васильовича. На жаль не зміг бути присутнім на мітингу Кучерявий Василь Олександрович.

У цій публікації викладено частину фотознімків з мітингу, найближчим часом на сайті і YouTube-каналі села Гвіздівці буде викладено відеофільм по мітингу.     

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар