Лідія Бойко

 

Чи то робота бібліотек доко­рінно змінилася, чи то Руслана у нас така? Кожен її робочий день такий насичений, що, слухаючи її про те, що було і що хоче ще зробити, дивуєшся: звідки стіль­ки енергії, де черпає наснагу? А заходи, які готує, – то результат великої підготовчої пошукової роботи – фотографії різних часів, записані спогади, зібрані матеріа­ли, яким ціни немає вже сьогодні.

«Вулиця моя – шлях в життя широкий» – такою була тема чергового бібліотечного заходу. Присутні отримали таке задо­волення! Йдучи додому, я навіть іншими очима дивилася на уже знайомі, безліч разів ходжені, великі та маленькі вулички, нашу святиню – церкву, дерева та пар­кани, прибрані квітучі обійстя односельчан. А ще була приємно вражена тим, що присутні на захо­ді – корінні гвіздівчани. Були тут сивочолі люди – наш неоцінен­ний скарб, колишній бібліотекар Т.М. Барчук, колеги – учителі та представники молодого поколін­ня, що працюють у різних сферах.

Сільський голова І.В. Гангал не просто гість: його турбує все, що відбувається не лише напередодні, а й після чергової зустрічі. Мені здається, що після кожного заходу він щоразу думає: що б ще зробити, чим допомогти тим, хто так натхненно працює за мізерну заробітну плату?

Скажіть, де, в якому селі при бібліотеці є такий пречудовий творчий колектив як наша «Калина»? Покуштувавши ягід з дерева калини, ми зцілюємося фізично. А слухаючи спів цього колективу, спостерігаючи акторські здібності, отримуєш таке задоволення, що хочеться жити і радіти.

А в чому ж тут секрет? Та, мабуть, в тому, що всі учасники – добрі господарі та господині, турботливі батьки та матусі, ще й на роботах в пошані. Руслана Куцька, Віра Грушецька, Альона Лузіна, Світлана Гангал, Люд­мила Видиш, Олександр Дячук, Петро Злагода народилися в селі й ніколи звідси не виїжджали (за винятком років навчання). Марічка Гуцол, Наталія Трофанюк, Іван Куляк приїхали звідусіль і створили у нас сім’ї, стали невід’ємною частинкою громади нашого села і своїми талантами його прославляють. І про місця, де народилися, теж не забувають.

Народився і більшу частину життя прожив у різних містах Олег Кучерявий. Та, завдяки своїй зацікавленості історичним минулим Гвіздівців, заслужив велику повагу. Він – син Петра Парфенійовича Кучерявого, уродженця нашого села, який до пенсійного віку проживав у Мол­дові. Олег Петрович повернувся на постійне місце проживання ніби для того, щоб нагадати усім нам про наше минуле. Він – справжня «ходяча енциклопе­дія». Досліджує сільську історію і намагається передати свої зна­ння іншим, а насамперед – дітям та онукам.

Наслухавшись батьківських розповідей, у О.П. Кучерявого ви­никло бажання досконало вивчити історію виникнення та поступо­вого розвитку села. Результатом його великої кропіткої пошукової роботи стане книга «Гвіздівці. Шляхами століть» (у співавтор­стві з письменником, відомим етнографом Олексієм Мандзяком). Через брак коштів книга поки що не видається. Та наполегливий, толерантний, мудрий Олег, як може, намагається просувати справу вперед. Але чому усі ми, слухаючи його зворушливі розпо­віді, не намагаємося підтримати таку потрібну не тільки нам, а й майбутнім поколінням справу? Дуже хочеться, щоб це питання не було риторичним.

Кажуть люди, що я легка на початок. При першій наступній зустрічі і автором я обов’язково зроблю свій внесок.

І дуже сподіваюсь, що до такої потрібної справи долучаться всі, хто вболіває за наше сьогодення, дбає про майбутнє дітей та онуків. Бо історія – це та сама дорога, але особлива.

Окреме спасибі Руслані Євгеніївні Куцькій за те, що працює з таким вогником. Заходи, проведені нею за участі колективу «Калина», допомагають розкрити неповторність і красу Гвіздівців та гвіздівчан, яку так високо цінував і оспівував у своїх творах наш незабутній земляк, заслуже­ний працівник культури України Михайло Васильович Мафтуляк. Як це робить, живучи за межами села, Антоніна Снігур, пишучи прекрасні вірші, та інші наші земляки.

 

Для тих, хто бажає зробити особистий внесок для видання книги про с. Гвіздівці, надаємо номери телефонів для отри­мання належної інформації: 067-714-3557, 096-722-7416. Кошти можна надсилати на картку ПриватБанку 5168 7555 0211 7795.

 

Р.S. Поки цей матеріал готували до друку в газеті, на рахунок для видання книги про Гвіздівці надійшли значні внески від жителів села Петра Парфенійовича Кучерявого, Олексія Сергійовича Бойка, Івана Володимировича Гангала, Лідії Василівни Бойко.

 

За публікацією в газеті “Дністрові зорі” від 22.06.2018 р.

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар