admin on 24th Січень 2016

Держстат підвів підсумки 2015 року з виробництва молока в3795 Україні. Згідно з офіційними відомостями, випуск сировини за 2015 рік склав 10,7 млн. тонн, що на 450,4 тис. тонн менше (-4%), ніж у 2014 році.

Виробництво молока в сільгосппідприємствах за підсумками року становить 2,67 млн. тонн, що на 0,8% більше минулого періоду, а в господарствах населення – 8,01 млн. тонн, що на 5,5% менше показника 2014 року.

У цілому, в другому півріччі динаміка удоїв молока залишалася стабільною, тому підсумкові цифри не змінили ситуацію – зниження виробництва відбулося за рахунок скорочення обсягів у господарствах населення, відзначають ринкові експерти.

У той самий час, худоба в 2015 році вирізалася у всіх категоріях. Чисельність поголів’я корів в Україні на 1 січня склала 2,17 млн. голів, що на 4% менше минулого року (аналогічно до скорочення виробництва молока). Але скорочення в сільгосппідприємствах майже не поступається домогосподарствам – (-4,7%) і (-5,8%), відповідно.

“Статистичні підсумки року дають розуміння про зміну структури виробництва молока в Україні, що була досить стабільною протягом останніх 10-ти років. В 2015 році відбулося різке скорочення в населенческому секторі, а також у категорії економічно неефективних сільгосппідприємств. У той самий час ферми з великим поголів’ям і успішним менеджерським підходом продовжили нарощувати продуктивність худоби, а деякі навіть поголів’я”, – відзначають експерти.

Така динаміка буде характерна й для 2016 року, при цьому виробництво молока ще більше скоротиться, прогнозують фахівці.

За публікацією сайту «Курс денег»

 

Переклад на українську – сайт «Гвіздівці»

Мітки: , , , , , , , , ,

Залишити коментар