Ми живемо в період переходу від однієї системи державного и економічного устрою до іншої. Йде роздержавлення, реорганізація сільськогосподарських підприємств, організація і узаконення нових господарських і державних структур. І все це повинно бути зафіксовано як для історії, так і для захисту майнових прав громадян. Щороку на території нашого району окремі підприємства ліквідовуються та реформуються, і до останнього часу їхні документи приймалися на зберігання у архівний відділ Сокирянської райдержадміністрації, або взагалі безвісті пропадали, залишені без уваги колишніми власниками чи керівниками підприємств.

Тож питання збереження документів, від яких залежать долі мешканців району гостро постало перед місцевою владою. Відтак днями депутатами Сокирянської районної ради утворене комунальне підприємство “Сокирянський районний трудовий архів”. Він розміститься у вивільнених будівлях районної лікарні. Керувати архівною справою району доручили досвідченому спеціалісту, фахівцю з багаторічним стажем Валентині Трофанчук.

При ліквідації будь-якого підприємства, установи чи організації в першу чергу гостро постає питання щодо подальшого зберігання документів з особового складу, тобто цінних паперів про стаж роботи та заробітну плату громадян, які в них працювали, адже, коли людина завершує свою трудову діяльність, то для того, щоб отримувати гідну пенсію, їй необхідно зібрати та представити до Пенсійного фонду необхідний пакет документів, які б підтверджували роботу у тій чи іншій організації, установі або підприємстві.

Тож є надія, що всі належні документи будуть систематизовані і збережені, а мешканці району не матимуть проблем з отриманням необхідних архівних даних. Адже райрадою впродовж нинішнього і наступного років передбачається профінансувати заходи по створенню та функціонуванню трудового архіву майже на 200 тис. грн.

За публікацією сайту Сокирянської радіоорганізації

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар