admin on 29th Квітень 2018

Незалежна дослідницька й медіа-організація «Центр досліджень глобалізації», що створена у 2001 році в Монреалі (Канада), нещодавно опублікувала на своєму сайті «Global Research» (укр. – «Глобальний ресурс») досить цікаву статтю під назвою «Війна – добра справа для бізнесу: інсайдерська торгівля, таємна інформація й атака США проти Сирії». Її автором є Michel Chossudovsky – почесний професор економіки Університету Оттави, автор одинадцяти книг, у тому числі співавтор Британської енциклопедії. Представляємо відвідувачам сайту дещо спрощений переклад цієї статті на українську мову. Бажаючі ознайомитися з повнотекстовим першоджерелом англійською мовою завжди можуть зробити це за гіперпосиланням на статтю.

 

&&&

 

Вартість акцій компаній Lockheed Martin і British Aerospace на світових фондових ринках злетіла в понеділок вранці після ударів по Сирії 14 квітня. Філип Мей, чоловік прем’єр-міністра Британії Терези Мей, є високопоставленим керівником компанії Capital Group, яка є великим власником акцій як Lockheed Martin, так і British Aerospace.

Той факт, що Філип Мей є топ-менеджером надзвичайно потужної інвестиційної фірми й має доступ до інсайдерської інформації від прем’єр-міністра, одержуючи знання, які, коли вони стають загальнодоступними, впливають на ціни акцій тих компаній, у котрі інвестує його фірма, робить пана Мея суб’єктом огидного конфлікту інтересів, як чоловіка діючого прем’єр-міністра. Про це написав Том Роджерс (Tom D. Rogers) у своїй статті «Огидний конфлікт інтересів: інвестиційна компанія чоловіка Терези Мей зробила бізнес із бомбування Сирії».

 

Інсценування атаки проти Сирії


Пентагон віддав наказ про масове розгортання військово-морських сил у Східному Середземномор’ї. Британський уряд привів бомбардувальники Королівських ВПС у режим підвищеної бойової готовності. Авіаносець USS Truman був вже на шляху в Східне Середземномор’я.

Тим часом, Росія ініціювала в середу напередодні атаки, здійсненої на чолі зі США, великі навчання в узбережжя Сирії. У свою чергу, Міністерство оборони Росії попередило, що вони завдадуть відповідного удару за допомогою своєї сучасної системи протиракетної оборони С-400, причому будуть не тільки збивати крилаті ракети JASSM і Tomahawk, але також вражати військові кораблі, реактивні винищувачі й бомбардувальники коаліції, дислоковані в Східному Середземномор’ї.

У той час як широкі кола громадськості були переконані в тому, що велика конфронтація між Росією й коаліцією на чолі зі США є неминучою й може призвести до колосальних руйнівних наслідків, невелика кількість чиновників у вищих ешелонах влади США, Великобританії й Франції були ознайомлені з точними деталями й строками проведення воєнної операції в Сирії, яка відбулася після закриття світових фондових ринків у п’ятницю ввечері, 13 квітня. У них заздалегідь були відомості про те, що конфронтація між Росією й коаліційними силами не відбудеться.

 

Чи був Філип Мей посвячений в таємну інформацію, передану йому прем`єр-міністром Великобританії Терезою Мей? Чи мав він заздалегідь відомості про фактичний характер атаки  на Сирію 14 квітня, а також про її заплановані результати?

Чи була ця інформація надана декільком старим друзям Трампа, а також членам його сім`ї и партнерам по Уол-Стріт?

Чи мав президент Франції Емануель Макрон, що пов`язаний з великими фінансовими структурами, можливість поділитися таємною інформацією зі своїми друзями-фінансистами, зокрема з Ротшильдами и банком Goldman Sachs?

Таємна домовленість із росіянами

У той час, як нечисленні високопоставлені чиновники в США, Британії й Франції, а також їх друзі-фінансисти знали про те, що має відбутися, переважна більшість фінансових брокерів перебували в повному невіданні. Вони не знали, чи робити ставку на підвищення, чи на зниження акцій аерокосмічної промисловості, включаючи Lockheed Martin, Raytheon, тощо.

Умови надсекретної угоди з Росією полягали в тому, що російські військові активи не повинні були піддатися ударам, а замість того Росія обіцяла не реагувати військовими заходами проти очолюваної США коаліції. Ця атака була попросту інсценована. Конкретної військової мети в ній не було від початку. Це була дороговартісна пропагандистська операція з метою «врятувати обличчя» Трампа й підвищити суспільну підтримку?

Більш ста ракет були спрямовані всього по трьох цілях, і ці цілі заздалегідь були погоджені з росіянами. Офіційні особи в США, Британії й Франції,  а також їх фінансові друзі не тільки знали, коли саме відбудеться напад, але також мали таємну інформацію про ймовірні результати атаки, які були ретельно погоджені з Росією.

Сірійська система протиповітряної оборони відреагувала на ракетні атаки за допомогою зенітно-ракетних комплексів радянської епохи. Західні ЗМІ оголосили атаку «успішною», а акції компаній Lockheed Martin, Boeing, Raytheon і BAE злетіли в понеділок вранці на відкритті великих фондових ринків.

Якби Росія насправді відповіла, завдавши удару по військових кораблях США й знищивши винищувачі коаліції в повітрі, результат атаки був би зовсім іншим. Цілком ймовірно, цінні папери вищезгаданих компаній військово-промислового комплексу різко впали б.

Невелика кількість великих фінансових операторів мали таємну інформацію, передану ним високопоставленими політиками, що дозволила їм передбачити результат і «зробити свої фінансові ставки» на підвищення курсу акцій великих військових підрядників, включаючи компанії Northrop Grumman, Lockheed Martin, BAE, Raytheon і Boeing. Компанія Raytheon  виготовляє крилаті ракети Tomahawk, які використовувалися для нанесення ударів по Сирії, а Lockheed Martin  виготовляє ракети JAMM.

Фінансова афера?

Ми говоримо про мільярди доларів, отриманих родинами або приятелями американських, британських і французьких вищих урядових чиновників? Необхідно ретельно оцінити надприбуток, отриманий в результаті операцій з акціями, а також на торгах опціонами.

 

Заробіток не лише на біржевому інсайді, а й ще на знищенні конкурентів (наприклад у фармацевтичній галузі)…

Saturday, April 14, 2018 (AP Photo/Hassan Ammar)

«Непонятно, с какой целью был уничтожен фармацевтический научно-исследовательский центр в Барзе. В Центре не было никаких секретов. Он был создан с помощью французов. ОЗХО его инспектировала 5 раз и не нашла ничего, что могло быть связано с исследованиями по химическому оружию. Согласно заявлениям руководителей, эта лаборатория в связи с международными санкциями проводила лишь исследования по разработке медпрепаратов для лечения раковых заболеваний. Центр не охранялся, и при ударах по нему никто не пострадал. При его разрушении не было вредных выбросов в атмосферу.

В данном случае уместно напомнить о ликвидации Соединёнными Штатами завода в Аль-Шифе в Судане. В 1998 г. президент Билл Клинтон приказал нанести по нему удары четырьмя Томагавками, при этом один человек погиб и десять человек ранены. Службы безопасности США уверяли, что завод производил газ нейропаралитического действия для Уссамы Бен Ладена. Впоследствии оказалось, что это предприятие было головным в стране по производству непатентованных лекарственных препаратов. В частности на нём производились медикаменты против СПИД без лицензии компании Gilead Science, руководимой Дональдом Рамсфельдом и Джорджем Шульцом».

Зі статті Thierry Meyssan «Le fiasco du bombardement de la Syrie» («Плачевный результат ракетных ударов по Сирии») на сайті «Réseau Voltaire» 

 

Війна, політика й інсайдерська торгівля

В широкому сенсі інсайдерська торгівля являє собою рутинний процес збагачення фінансових еліт. Потужні фінансові суб’єкти мають завчасний доступ до таємної інформації, що стосується найважливіших політичних і військових рішень, у тому числі завдяки особистим зв’язкам з політиками.

Завчасне знання заяв і рішень, що стосуються Брекзіту, наприклад, прем’єр-міністром Великобританії, також є безцінним інструментом у руках потужних фінансових структур і інституціональних спекулянтів.  Конфлікт інтересів і корупційна політика відіграють центральну роль в одержанні прибутків від інсайдерської торгівлі.

Через п’ять днів після атаки на Сирію ВПС США уклали з Lockheed Martin контракт майже на мільярд доларів, на розробку нової гіперзвукової крилатої ракети. США відстали в гонці озброєнь? Гіперзвукова ракета вже є у військовому арсеналі Росії.

Отже, слід визнати, що «війна корисна для бізнесу». Однак, якщо війна насправді спалахне між Росією й Сполученими Штатами, чи зможуть Lockheed Martin, BAE, Raytheon та інші вчасно одержувати свої багатомільярдні прибутки?

 

Michel Chossudovsky

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар