В історії Сокирянщини зроблено значний крок в пізнанні історії рідного краю, його минулого і сучасності. З дня на день вийде в світ книга «Сокирянська бистрина» (Чернівці: «Прут»), авторами якої є журналіст Олександр Дмитрович Чорний і етнограф Олексій Степанович Мандзяк, об’єднані для спільної творчості нашим сайтом.

Книга присвячена 20-ти річчю незалежності України. Вона розповідає про колишню бессарабську місцину і давній закуток української землі, що нині входить до складу Сокирянського району Чернівецької області, де вирують невтомна праця і щире прагнення людей берегти і примножувати історію та багатства рідного краю, досягати зрушень в усіх сферах життя.

На цей час це перша книга про Сокирянський район, де в значному обсязі охоплена сама різна за тематикою інформація. У ній зібрано багатий історичний і фактичний матеріал про минуле і сьогодення, про славних уродженців цієї землі й сучасників, які творять майбутнє.

Автори використали у своїй розповіді також донині невідомий та малопоширений серед дослідників краєзнавців історичний матеріал, який підтверджений копіями документів-оригіналів. Використано архівні дані, усні розповіді та спогади жителів Сокирянщини, а також численні давні письмові джерела, в тому числі й на іноземних мовах.

При написанні книги автори ставили перед собою завдання зробити значний крок до всебічного вивчення своєї місцини, прагнули відкрити невідомі чи призабуті її сторінки, так би мовити, «витягнути» на світло бодай хоч частинку архівних матеріалів. Вперше в історії цієї землі в книзі зібрано таку кількість різноманітної інформації.

Здійснені авторами пошуки, вивчення і дослідження дають підстави в значній мірі переглянути історію багатьох сіл цього куточка Бессарабсько-Буковинського краю, порадуватись, що у них значно глибший родовід, досить цікава предківщина. Зафіксоване авторами сьогодення може стати цінним матеріалом для істориків і краєзнавців майбутнього.

Книга на 440 сторінках містить численні ілюстрації. Розрахована на широке коло читачів, буде цікавою для дослідників і краєзнавців, вчителів, учнів і студентів – усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто любить і береже рідний край.

Книга буде розповсюджуватися у закладах культури і в торгівельній мережі.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар