admin on 29th Листопад 2019

Ліда Бойко

Листопад – один із кращих місяців року для гвіздівчан: по-перше, закінчуються осінньо-польові роботи; по-друге, це час, коли відзначається храмове свято. А цьогорічний – став для нас «книгопадом».

Завдяки великій титанічній праці наших земляків: Олега Петровича Кучерявого та Олексія Степановича Мандзяка, вийшла у світ книга «Гвіздівці. Шляхами століть». Це – повноводна криниця нашої історії в нерозривному зв’язку з вічною спрагою до волі, яку жертовно виборювали цілі покоління і яка яскраво засвітила нам перед зорею третього тисячоліття.

Ця книга дає змогу дізнатися про внесок наших предків у трудове, культурне, освітнє та церковне життя односельців. Завдяки цій життєвій енциклопедії, люди у вечірній час відриваються від смартфонів та телесеріалів. Натомість – відбувається сімейні перегляди книги. Шукають сторінки з фотографіями та розповідями про родичів. Дехто, щиро зізнається, що вперше про це дізнався.

Особисто я, вражена тим, як складно було вишукувати достовірні факти, вибирати найголовніше. Дуже добре, що є ще живі свідки, близькі родичі, які своїми розповідями, збереженими пожовклими світлинами змогли допомогти авторам. Вчитуючись у кожне слово, в думки і чуття, горнуться до найсвятішого; відкривається давно забуте і незвичне таке велике і вічне. Бо саме в тій, маленькій грудці землі, квітучих обійстях гвіздівчан, доглянутих їх дбайливими руками родючих ланах, тепліє любов до маленької батьківщини – наших неповторних Гвіздівців.

Автори книги відмовилися від докладної оповіді про найновішу історію Гвіздівців, залишивши цю тему для майбутніх поколінь. Та я, від імені односельців хочу сказати, що саме вас бачимо авторами нової книги. Бо розповідати не тільки є про кого, а це – наш священний обов’язок. Ми, на цей раз, не тільки з нетерпінням будемо чекати появи книги, а й обіцяємо бути вашими помічниками. Саме Ви, Олеже Петровичу й Олексію Степановичу, своєю ерудованістю, палкою любов’ю до нашої маленької батьківщини, спонукаєте дбати про наше сьогодення та піклуватися про майбутнє, пам’ятаючи та зберігаючи досвід минулого. Жити так, щоб залишити свій слід на землі.

Вихід у світ книги не означає, що відбувся фініш. Це тільки старт до повсякденної клопіткої роботи; проведених заходів, зустрічей з авторами і горсткою тих, хто є героями книги. Це щедрий дарунок для школярів та молоді; неоцінений скарб для учителів історії, українознавства. Це зелене світло і можливість введення у навчальний план школи факультативного курсу «Моє рідне село». Бо, зберегти рідну історію, як рідну хату, може тільки щира любов до нашої історії.

А ще, була б моя воля, я б започаткувала районну книгу під назвою «Книга духовних наставників Сокирянщини».

Олеже Петровичу та Олексію Степановичу, – для гвіздівчан ви вже духовні наставники. Щиро дякуємо за книгу «Гвіздівці. Шляхами століть». З нетерпінням чекаємо на зустрічі з вами та вашими шедеврами.

 

с. Гвіздівці

Мітки: , , , , , , , , ,

2 коментарі к “Вдячні авторам за книгу”

  1. Вдячний п. Лідії за цей дуже гарний відгук і за велику організаційну допомогу у виданні книги!

  2. Шановна пані Лідія! Велике спасибі Вам за щирий і емоційний відгук про нашу книгу! Дуже вдячний за Вашу оцінку нашої багаторічної праці та старань!
    З повагою, Олексій Мандзяк!

Залишити коментар