Продовжуємо наші публікації про гвіздовецьких жінок статтею 1977 року про багаторічного бібліотекаря і завідуючу бібліотеки Тамару Миколаївну Барчук. Незважаючи на давність статті, вона у значній мірі досі не втратила своєї актуальності. З 1963 і до 1999 року (36 років) Тамара Миколаївна працювала в гвіздовецькій бібліотеці, а на цей час перебуває на цілком заслуженому відпочинку – на пенсії.
*******************************************************************
Вже п’ятнадцятий рік працює у нашому селі бібліотекарем Тамара Миколаївна Барчук. За цей тривалий період ця енергійна трудолюбива жінка доклала багато зусиль для того щоб бібліотека стала справжнім культурним центром села. Важко перерахувати зроблене Тамарою Миколаївною лише за останні роки. Це — десятки проведених тематичних вечорів, свят за новими радянськими обрядами, читацьких конференцій, книжкових виставок, бесід тощо.
Знають Тамару Миколаївну в Гвіздівцях, як активіста громадського життя. Вона — депутат сільської Ради, агітатор, член методичної ради райбібліотеки.
З великою охотою і цікавістю поспішають понад 1400 гвіздівчан в бібліотеку, бо впевнені, що тут їх завжди очікує якась приємна новинка: хороша книга, повідомлення про черговий культурно-масовий захід, корисна порада, роз’яснення того чи іншого питання.
В бібліотеці часто можна побачити ланкову В.Г. Нагаевську, шофера В.С. Грушецького, людей різних професій М.І. Матковську, Н.І. Пижівського, Н.В. Бучко, І.Г. Ткача, подружжя Бориса і Валентину Сандуляків, Катерину і Павла Веселих та багатьох інших односельчан.
Любо зайти в бібліотеку й нині. Вона гарно оформлена, придбано нові стелажі, столи для читального залу. Привертають увагу книжкові виставки: «Рішення XXV з’їзду КПРС — в життя!», «Десята п’ятирічка — п’ятирічка ефективності і якості», «Край мій — гордість моя», тематичні папки: «Люби і знай свій рідний край», «Вони удостоєні урядових нагород», «Народження Дністровського гіганта», «Наш район в десятій п’ятирічці», «Квітне Радянська Буковина» та інші. В них можуть знайти необхідні матеріали ідеологічні працівники, вчителі, студенти, учні. До послуг читачів понад 11 тисяч книг, 40 періодичних видань.
Завідуюча бібліотекою чималу допомогу надає студентам-заочникам. Вона допомагав їм орієнтуватись у великому потоці літератури, дає корисні поради, рекомендації. Тому її завжди з вдячністю згадують В.П. Москалюк, А.А. Потульницький, А.В. Жмурко, Р.Д. Савчук, Л.В. Гладка та інші студенти.
_______
В свій час Тамара Миколаївна й мені прищепила любов до книги, сприяла здійсненню моєї мрії — стати вчителем. Та й нині надає мені відчутну допомогу як завідуючій кабінетом політосвіти.
Лише останнім часом Тамара Миколаївна організувала і взяла активну участь у проведенні читацьких конференцій «Партія веде», для дітей — «Наша партія могутня нас веде в ясне майбутнє», вечора «Дружба міцніє в змаганні, пісні і праці», на якому були присутні друзі з братньої Молдови.
Приємно відзначити і той факт, що Гвіздовецькій бібліотеці присвоєно званий «Бібліотека відмінної роботи».
Л. Мартишок, вчителька Гвіздовецької СШ
______________________________________________________________
«Дністрові зорі» — орган Сокирянського районного комітету КПУ і Сокирянської районної Ради трудящих, 5 лютого 1977 року.
______________________________________________________________
Публікація -2013 рік
Мітки: 1963, 1977, 1999, археологія, Барчук, Бессарабія, бібліотека, бібліотекарь, Буковина, волость, Гваздауци, Гвіздівці, Гвоздівці, Гвоздовцы, Гвоздоуць, географія, дослідження, історія, краєзнавство, культура, минуле, Молдова, область, Північна, повіт, Подністров'я, район, Секурянська, Секурянський, село, сільська, Сокирянський, Сокирянщина, СРСР, сучасність, Україна, УРСР, Хотинський, Чернівецька
Залишити коментар