Як ми і повідомляли, розпочинаємо публікацію матеріалів під рубрикою
«Так було: час і люди очами ЗМІ». Першою представляємо Вам статтю гвіздівчанки Бурчаківської Н. «Буде 80 центнерів», яка була надрукована під рубрикою «Трибуна кукурудзовода» у газеті Сокирянського районного комітету Компартії України і Сокирянської районної ради трудящих – «Колгоспне життя» № 4 (1981) 9 січня 1962 року. Газета – з архіву редакції Сокирянської районної газети «Дністрові зорі«.
***********************************************************
В минулому році моя ланка боролась за 50 центнерів кукурудзи на площі 86 гектарів. Та прийшов час збирання, ми підвели підсумки і виявилося, що не виконали взятого зобов’язання. Кожен гектар дав по 43 центнери зерна.
Чому ми не добрали врожаю? Коли я побувала у знатного кукурудзовода Тернопільщини Євгенії Долинюк, то тоді тільки зрозуміла, що посіви на нашій ділянці були зріджені. Під час сівби в кожне гніздо клали по 2- 3 зерна, а зійшло тільки по 1 – 2 рослини. Виходить, ми використовували неякісне насіння.
До того ж, після появи сходів ми не подумали про підсадження качанистої. І вже перед збиранням підрахували кількість рослин на кожному гектарі. Їх виявилося біля 35 тисяч замість 47, що відповідає нормі.
Чималу хибу допустили в період останнього підживлення. Добрива вносили в поперечному напрямку. Це привело до утворення горбів, які не давали можливості збирати врожай комбайном. Збирання вручну значно позначилося на собівартості продукції.
Нещодавно я повернулась з наради працівників сільського господарства України. Боляче було слухати критику на адресу нашого району.
В 1962 році не хочемо відставати і ми. Тому й робимо все, щоб вибороти по 80 центнерів кукурудзи в зерні з кожного гектара на площі 80 гектарів.
Для виконання цього зобов’язання у нас є можливості. Відведену площу восени зорали на глибину 27 – 30 сантиметрів, одночасно внесли на кожний гектар по 10 тон гною.
Агроном артілі розробив агрозаходи за качанистою. З перших днів року працюємо згідно планів. Члени ланки заготували і вивезли в спеціальне приміщення біля 80 центнерів посліду та 80 центнерів попелу. До того ж, у ланці ще зберігається цього добрива біля 100 центнерів.
Вже тепер всі члени ланки знають свої обов’язки. Ми впевнені, що нам багато допоможуть у вирощенні «королеви полів» досвідчені механізатори Василь Бурченко та Павло Мартофляк, що будуть обробляти цю площу. Під культивацію внесемо на кожний гектар по 2,5 центнера попелу та не менше як по 2 центнери мінеральних добрив. Боронування і культивацію проведемо в двох напрямках. Це забезпечить зберігання вологи. Сіяти будемо разом з внесенням мінеральних добрив. Все насіння кукурудзи переберемо вручну, щоб не попало пошкоджене. В кожне гніздо внесемо по 4 — 5 зернин, а на випадок, якщо в деяких гніздах сходів не буде, заготовимо перегнійні горщечки з рослинами для підсадки.
Після появи перших сходів проборонуємо всю площу, зробимо проривання гнізд і підживимо аміачною селітрою в суміші з гноївкою. Всього за літо підживимо тричі. Друге — гноївкою після другого проривання і міжрядного обробітку, трете — суперфосфатом і сухою аміачною селітрою.
Члени ланки старанно вивчають досвід роботи кукурудзовода Євгенії Долинюк і ставлять перед собою завдання будь-що добитись 80 центнерів качанистої з гектара. Інакше бути не може. Ми ж боремось за знання ланки комуністичної праці. Тільки виконання взятого соціалістичного зобов’язання принесе нам це звання.
Н. Бурчаківська, ланкова колгоспу імені Котовського
___________________________________________________
Портретний малюнок — з газетної статті
Мітки: археологія, Бессарабія, Буковина, вирощування, волость, Гваздауци, Гвіздівці, Гвоздоуць, географія, Дністер, дослідження, життя, історія, колгосп, колгоспне, краєзнавство, кукурудза, минуле, Молдова, область, Північна, повіт, Подністров'я, Радянський, район, розповсюдження, Секурянська, село, Сокирянський, Сокирянщина, соціалізм, Союз, СРСР, сучасність, технологія, Україна, УРСР, Хотинський, Чернівецька
Залишити коментар