Автор пише тільки половину книги,
іншу половину пише читач.
Джозеф Конрад
На електронну адресу сайту «Гвіздівці» приходять листи з питанням: «Коли вже побачимо книгу про Гвіздівці?».
Нажаль, на цей час у нас немає конкретної виразної відповіді. І причина цьому банальна для нашого часу – немає грошей! На спонсорів нам поки що не дуже везе, а Гай Цільній Меценат (лат. — Gaius Cilnius Maecenas, давньоримський покровитель мистецтв) давно помер. Ми зверталися і продовжуємо звертатися з проханнями про фінансову допомогу до різних організацій, а також до вихідців із Гвіздівців, які (за їхніми словами) можуть собі дозволити виділити значні кошти на подібні проекти. Але, поки все в стані обіцянок. Є ті хто обіцяє, щоб не дати, є ті хто щиро обіцяють, але поможуть коли будуть «зайві гроші», а ще є ті, хто просто звик обіцяти. Але поки, що зрозуміло, не має тих, хто сам пропонує і надає допомогу.
Чому так відбувається, не нам судити, бо ми в положенні тих хто просить, і до того ж – не в наших правилах рахувати гроші в чужому гаманці. Єдине, що дивує — марнослів’я, яке досить часто зустрічається.
Якщо серед відвідувачів сайту є люди, яким не байдужа доля проекту «Гвіздівці: Шляхами століть» і можуть надати значну допомогу, — пишіть на електронну адресу адміністратора сайту, або залишіть свій контакт у коментарях – ми з вами зконтактуємося.
Нагадаємо, що книга «Гвіздівці: Шляхами століть» – це авторський некомерційний гуманітарно-просвітительський проект. Наша мета привернути увагу аматорів і професійних дослідників до всебічного вивчення минулого й сьогодення як села Гвіздівці, так і всієї Сокирянщини та Північної Бессарабії в цілому.
Автори мають намір більшу частину накладу безкоштовно передати в школи, бібліотеки Сокирянського району, а також гвіздовецькій сільраді для презентаційних цілей, тощо. Безумовно, якась кількість книжок, теж безкоштовно буде передано людям, які допомогли зібрати матеріал для книги, надали іншу допомогу в її написанні і підготовці до друку.
Текст книги вже написано. Використано численні друковані й архівні джерела, усні розповіді та спогади жителів села. І оглядаючись на проведені дослідження, оцінюючи готовий матеріал, сподіваємося, що наша книга про село Гвіздівці значно поширить знання про багатовікову історію села, а інформація почерпнута із неї наблизить до більшого розуміння історичних процесів, які істотно впливали на життя далеких предків і більш близьких – прадідів, дідів та батьків. Знання і розуміння минулого, як відомо, сприяє впевненості в сьогоденні і рішучим осмисленим крокам в справі створення майбутнього. Історія – це посібник досвіду колишніх поколінь, завдяки якому ми можемо запобігти помилкам і за допомогою випробуваних предками знань практично вирішувати проблеми, а не наступати на ті граблі, якими вже колись були набиті гулі.
Вочевидь, представлену книгу не можна віднести до «Енциклопедії села Гвіздівці». Але ми й не ставили перед собою такої задачі. Гвіздівці – село з найдавнішою історією, багате на численні історичні події, тут вершилися долі великої кількості людей і цілих громад. На жаль, далеко не все історичне минуле можливо відновити – дуже багато стерлося навіки. Та і в наш час село багате на події, які заслуговують уваги, і тут живуть люди, само життя яких варто того, щоб написати про це окрему книгу.
Ми ж, цією книгою визначили і описали історичні етапи, через які пройшло село і люди, що його населяли. І щиро сподіваємося, що наша книга стане тільки першим томом із багатотомника «Гвіздівці». І це не якась безґрунтовна мрія, це те – що може стати реальністю. Підставою для таких думок є діяльність гвіздовецьких педагогів у справі краєзнавства, дослідницькі статті учнів місцевої школи і студентів-гвіздівчан вищих навчальних закладів, з якими нам вдалося ознайомитися в процесі написання книги. Головне не втратити в душі відчуття любові до рідного краю.
Та все ж ми, щиро сподіваємось на підтримку гвіздовчан, вихідців з села, краян, установ, організацій і підприємств.
Автори книги
_________________________________________
Банківські реквізити для зарахування внесків на видання книги О.Кучерявого і О. Мандзяка «Гвіздівці. Шляхами століть».
Для перерахування з Приватбанку або будь яким шляхом через картки Приватбанку –
на карту 5168 7555 0211 7795
Для перерахування через інші банки будь-яким шляхом, реквізити наступні:
рахунок 29244825509100 у ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО отримувача 14360570, ОКПО банка 14360570. Поповнення картрахунку 5168755502117795 (внесок на видання книги «Гвіздівці»).
Мітки: видавництво, видання, внески, Гвіздівці, історія, книга, кошти, публікація, район, реквізити, село, Сокирянський
Залишити коментар