Якось так сталося, що цього року у Гвіздівцях з надзвичайним розмахом відсвяткували Свято Андрія Первозваного. Взагалі це свято є дуже шанованим протягом багатьох століть в Україні. Щоразу нові покоління приймають його за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді.

Відзначили це свято і у дитячому садку “Гвоздичка” села Гвіздівці.

Взагалі-те, Свято Андрія  – це одне з найулюбленіших передноворічних свят, з тих, що традиційно відзначаються в нашому дитячому садку. Таким воно було і 12 грудня 2019 року. Організаторами та учасниками цього календарно – обрядового дійства були діти різновікової старшої групи «Дзвіночок» (вихователь Гангал Марія Василівна).

Роль господині виконала Гангал Марія Василівна, а  роль господаря музичний керівник Трофанюк Наталія Василівна. Моторна, дбайлива господиня та її чоловік – господар гостинно приймали у своїй імпровізованій оселі гостей.

Першими на свято завітали дівчата, які співаючи українську пісню «Ой на вечорниці». Потім прийшли хлопці та разом співали і танцювали під пісню «Ой є в лісі калина». Діти старались якнайкраще передати споконвічні традиції українського народу.

Не обійшлося на святі без ворожіння. Дівчата намагалися дізнатись про свою долю, ворожили на чобітки, на тарілки, на ім’я.

Найурочистіший момент  свята – обряд «Кусання калити». Хлопці по черзі намагалися її вкусити, дівчата в цей час їх смішили.

Найсмачнішою частиною свята стало частування дітей пирогами та калитою.

Святкування калити – справжня можливість поринути в атмосферу українських традицій, зазирнути у минуле нашого народу. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну невичерпну скарбницю –  у ній розум, кмітливість, гумор, надія, і світло завтрашнього дня.

Кажуть, усі ворожби та бажання «під Андрія» збуваються. Тож нехай те тепло і любов, які наші діти щедро розсіяли поміж присутніх у цей день, повернуться до них, даруючи їм щасливу долю.

 

Тимчук Н.Г.завідуюча ДНЗ «Гвоздичка» с. Гвіздівці

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

 

Мітки: , , , , , , , , ,

Залишити коментар