admin on 21st Травень 2015

01 rus1Формування територіальних громад на даний час залишається58 одним з найактуальніших питань. Сьогодні, в райдержадміністрації відбулося засідання районна робоча група з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району. В засіданні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Бойко, заступник голови райдержадміністрації Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак та заступник голови районної ради Сергій Горн.

Відкриваючи засідання заступник голови райдержадміністрації Петро Бескупський зазначив, що питання надзвичайно серйозне і всі мають з відповідальністю віднестися до поставлених завдань, а голова районної ради Василь Козак наголосив, що основним в об’єднанні територіальних громад залишається спроможність громади, навколо якої об’єднуються інші, забезпечити надання громадянам всіх соціальних та адміністративних послуг. Детально на Методиці формування спроможних територіальних громад та першочергові дії органів місцевого самоврядування в процедурі об’єднання зупинився член робочої групи, заступник голови районної ради Сергій Горн. На фінансовій спроможності кожної з громад зупинилася начальник фінансового управління райдержадміністрації Ольга Чорна.

Відтак, всі голови  місцевих рад запропонували та обґрунтували свої рішення стосовно об’єднання територіальних громад Сокирянського району. Своє бачення ситуації висловили депутати районної ради, представники громадських організацій, засобів масової інформації та установ району. Наразі розглядається три варіанти: Сокирянська та Романковецька об’єднанні територіальні громади, незмінність територіального устрою району та, за що проголосувала більшість членів робочої групи, включаючи сільських голів, одна об’єднана територіальна громада з центром в м. Сокиряни.

Обговорення пропозицій робочої групи буде забезпечено в кожному населеному пункті протягом 12 днів.

За публікацією сайту «Сокирянські новини» (12.05.2015 р.)

______________________________________________________

Наш коментар: це переформування територіальних громад є одним з найактуальніших питань лише для органів влади, адже населенню ні чого хорошого від цієї адмінреформи очікувати не варто. Це все приблизно у такому ж вигляді вже було колись за часів «царя батюшки» та за румунських часів і нічого позитивного в собі не несло. Для людей будуть лише численні проблеми. Тому, враховуючи, що державна влада мабуть все одне дотисне  місцеву владу з метою проведення об`єднання територіальних громад, селянам варто дуже добре думати – кому і з ким саме об`єднуватися.

Мітки: , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар