admin on 2nd Январь 2010

герб-знак

 

Сайт села Гвіздівці  Сокирянського району Чернівецької області (Україна)

— його сільської територіальної громади і сільської діаспори (вихідців з села, які живуть за його межами)

фото села Гвіздівці з космосу (знімок з Google Планета Земля)

*  *  *

Село Гвіздівці розташоване у мальовничій місцині Прут-Дністрівського міжріччя на україно-молдовському кордоні. Початкова історична назва села — Гвоздовци  або Гвоздівци або (рос. — Гвоздовцы, Гвоздивцы).

название по Штефану2

Державний кордон проходить прямо по межі села, з іншого боку кордону знаходиться молдовське село Клокушна, яке з свого боку теж межує з державним кордоном. Географічні координати 48°26′24″ пн. ш., 27°1′48″ сх. д.; середня висота над рівнем моря 264 м.

Сусідні населені пункти: місто Сокиряни, села Сокирянського району Коболчин, Сербичани, Романківці і, як вже зазначено, молдовське село Клокушна Окницького району Відстань до обласного центра — міста Чернівці — 130 км.; відстань до столиці держави м. Києва — 435 км.

Населення села — 1732 чоловіка (на 2000 р.), у 1970-і роки — близько 2,6 тис. чоловік.

Великих водних обєктів у селі та навколо не має, але поряд з селом є багато ставків, а також територією села і земель сільської ради протікає багато малих річок. Крім того, на території земель сільської громади (за лісовим масивом «Березина») знаходиться початок (виток) річки Раковець, яка далі тече Молдовою (попри села Клокушна, Ходороуци, Корестоуци, Маркауци, Балкауци, Верхні та Нижні Хологори, Тирново, Гордінешти, Бринзени) і впадає в ріку Прут біля села Корпач. Також, по межі земель Гвіздовецької та Романківецької сільських громад тече річка Драгіште, яка починає свій шлях між селами Сербичани і Вітрянка та також тече попри село  Олексіївка і далі Молдовою (поряд з селами Бульбоака, Требісоуці, Колікауці, Констянтинівка, Трінка, Бурланешти), а за селом Бринзени впадає в ту саму річку Раковець. Найкоротші відстані до берега Дністра — 14 км., до берега Прута — 38 км. 

День села — 25 серпня. В цей день на сільському стадіоні проводяться урочисті заходи, концерти, масові гуляння. Завжди святкується день звільнення села від фашистських загарбників — 25 березня. Урочисті заходи проводяться на День Перемоги — 9 травня. Храмове свято – 8 листопада (Св. Дмитра).

На цій сторінці розміщено герб села, який був розроблений за часів СРСР та навіть випущений у формі значка десь у 60-70-х роках ХХ ст. Риба на гербі пов’язана з досить великим ставком рибгоспу.  На цей час також розведення риби в ставках є одним з більш-менш розвинутих промислів селян. Але той проект герба не став і не є офіційним гербом села Гвіздівці. Та іншого допоки не має, тому розмістили те, що маємо… 🙂

Більш детальні відомості про географічне розташування села та  про його історію — на сторінці «Наша історія»

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Просимо всіх, хто має матеріали про село, про цікаві події в ньому, про гвіздівчан, вихідців з села  (розповіді, документи, фотографії), надсилати матеріали для публікації на сайті.

 

Відвідувачі сайту, в тому числі студенти, школярі, можуть запропонувати для публікації на сайті свої статті.

 

Сайт є некомерційним проектом, тому публікації оплаті не підлягають.

Також будемо раді побачити Ваши пропозиції щодо вдосконалення сайту.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Просим всех, кто имеет материалы о селе, об интересных событиях в нем, о гвоздовчанах, о выходцах из села   (рассказы, документы, фотографии), присылать материалы для публикации на сайте. 

Также будем рады увидеть Ваши предложения относительно совершенствования сайта.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Сайт створено у січні 2010 року за підтримки адвоката Кучерявого О.П.

Розробка і програмне обслуговування сайту: Vladimir Prelovac (Белград, Сербія) та ”Студия веб-дизайна Абракадабр@“ (Київ, Україна)

Адміністратор сайту, в т.ч. модерація:  Андрій Грушецький (Andrew Grushetsky) (Молдова — США)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Примечание: неизвестным «энтузиастом» созданы две русскоязычные копии (сапа-сайты или сплоги) нашего сайта под названиями: «Гвоздовцы» и «gvozdovcy».

Сайт «Гвіздівці» не имеет отношения к этим сайтам.

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@