00001rПредставляємо Вашій увазі деяку інфомацію про села Сокирянщини і їх  жителів, яка була розміщена на сторінках «Адресного покажчика всієї Румуні» на 1924-1925 рр. (Anuarul «Socec» al României-Mari: 1924 — 1925. – V. II: Provancia. – Bucuresti: Editura «Socec & Co». Soc. Anon., 1925.)

Одразу приносимо вибачення, якщо деякі прізвища написані спотворено або з помилками. Скани сторінок з календарю, які ми маємо, нажаль, далекі від хорошої якості. Крім того, і сам румунський текст не позбавлений помилок при передачі прізвищ. Деякі прізвища написані однаково, як наприклад, Черней і Чорний. При тому, що в ті часи обидва прізвища були розповсюдженні на Сокирянщині.

Відомості в календарі вказані на 1924-1925 рр. Але інформація, яка нам відома (роки життя деяких власників маєтків, роки служіння священиків), дає нам підставу припускати, що в календарі використана інформація зібрана на 1919 – першу половину 1920 рр.

БІЛОУСІВКА

Голова сільської управи: Димитрін Іосіф

Писар: Несосу Семен Н.

Вчителі: Черней Іван В-ль, Мондренко Іван І.

Корчмар: Сас Гаврило К.

Олійники: Кокі Спиридон.

Власницькі маєтки: Статевич Єлизавета М. (Білоусівка, 100 га).

ВАСИЛІВКА

Голова сільської управи: Масак Дмитро.

Писар: Єремешев Олексій.

Вчителі: Салієв Олексій.

Священик: Кайсин Петро.

Корчмарі: Могила Федір.

Комерсанти: Васерштейн Хаім, Васерштейн Рухля.

Власницькі маєтки: Данзас Катерина (600 га).

ВАШКІВЦІ

Голова сільської управи: Бобінський Павло.

Писар: Будеський Олексій.

Вчителі: Лунєв Віктор, Лунєва Ганна, Солтіцка Марія.

Священик: Солтіцкий Федір.

Бакалійники: Белан Арсеній, Кофман Мошко, Дума Віра, Грімен Шльома.

Корчмарі: Койфман Сруль, Гончарюк Миколай.

Акушерка: Ягузінська Софія.

Мельники (паровий млин): Левенталь Сімон.

Мельники (дизельний млин): Белан Іван, Койфман Меєр.

Власницькі маєтки: Казимір Олексій (100 га), Казимір Г. (100 га), Казимір Володимир (100 га), Філипова Наталля (100 га).

ВІТРЯНКА

Голова сільської управи: Фріцик Федір.

Писар: Скаянський Рувін.

Вчителі: Скалецька Ганна.

Священик: Штефановський Володимир.

Бакалійники: Маламуд Сруль.

Корчмарі: Скаянський Рувін.

Власницькі маєтки: Мішогло Єлизавета (72 га), Ванкевич Віталій (100 га), Занга Євгена (100 га).

ВОЛОШКОВЕ

Голова сільської управи: Куртиш (Корктуш ?) Василь.

Писар: Светов Євфимій.

Вчителі: Чорний Г., Чорна Юліана.

Священик: Кайсин Петро.

Бакалійники: Майборода Василь, Рибак Лук’ян.

Олійники: Чорний Дмитро, Микитин Гр.

Власницькі маєтки: Беженуца Євфімія (192 га), Орлова Ф. (193 га).

ГВІЗДІВЦІ

Голова сільської управи: Бучка Іван.

Писар: Тітов Михаіл.

Вчителі: Подлєсний Мефодій.

Священик: Холдєвіч Михаіл.

Бакалійники: Креймер Мошко, Гольцман Мошко, Олєйнік Іван.

Корчмар: Буряк Мефодій.

Мельники: Бучка Артемій, Глеймер Іцко.

Олійники: Гангал Іван.

Власницькі маєтки: Бібері Платон (Гвіздівці, 100 га)

ГРУБНА

Голова сільської управи: Овчініков Степан.

Писар: Песоцький Григорій.

Вчителі: Яріменцький Іван

Священики: Крівоносов Филимон, Дубовіков Венидикт, Подлєсний Тіт.

КОБОЛЧИН

Голова сільської управи: Зарічіняк Михаіл М.

Писар: Бенед А. В-ль.

Вчителі: Корев Леонтій Н., Туркан Сафроній П.

Священик: Споялов Андрій Є.

Бакалійники: Аккербойм Шміль Мошко, Глушко Марія, Глушко Стефан, Шевчін Прокофій, Штільвассер Йося, Теней Григорій.

Корчмар: Мошков Сруль Аккербойм, Класенко Конст. Петр.

Власницькі маєтки: Флондор Отто (Коболчин, 400 га)

КОРМАНЬ

Голова сільської управи: Коломець Іван.

Писар: Кірілов Михаіл.

Вчителі: Козак Дарина.

Бакалійник: Андронік Пантелей, кооп. «Tovărăşin de Gospodarie», Коломець Леонтій, Рудой Семен.

Корчмар: Андронік Пантелей.

КУЛІШІВКА

Голова сільської управи: Марчук Дмитро.

Писар: Нагуєвський Іон.

Вчителі: Каруван Александр.

Корчмар: Шора Рівка.

Власницькі маєтки: Занга Іван (100 га)

Арендатор: Сабіневська (100 га)

ЛОМАЧИНЦІ

Голова сільської управи: Дудун Миколай.

Писар: Михалюк Іван.

Вчителі: Мотрин Олексій, Кірілова Ольга, Галаневіч Клавдія.

Священик: Корней Данііл.

Бакалійники: Бабій Григорій, Гонца Міхаіл, Гонца Трофим, Подгородецький Леонтій, Попадюк Арсеній, Попадюк Семен, Твердохліб Іван, Твердохліб Степан.

Цементний завод (власник): Матвій Крупенський.

Акушерка: Юркевич Марія.

Мельники: Крупенський Матвій (власник – прим. перклад.), Сапожник Василь.

Олійники: Колесник Костянтин, Сапожник Миколай, Закурений Ананій.

Власницькі маєтки: Крупенський Матвій (Ломачинці, 100 га).

МЕНДИКІВЦІ

Голова сільської управи: Карп Іон.

Писар: Сандуляк Василь.

Вчителі: Кутій Катерина, Перепелюк ?

Священик: Флорович Олексій.

Бакалійники: Грінберг Янкель, Сандуляк Олексій, Мартинюк Василь, Шеребрянік Меєр.

Корчмар: Фінхель Шміль, Шербул Домна.

Власницькі маєтки: Алєніч Аделаіда (70 га), Шульга Олена (100 га).

Орендар: ? Зеліман (30 га).

Власницький ліс: Шульга Олена (33 га).

МИХАЛКОВЕ

Голова сільської управи: Шевюк Т.

Писар: Місюра Іван.

Вчителі: Буздага Євдокія.

Священик: Бодю Іван.

Бакалійники: Бронштейн Сура, Дахіс Іхіль, Місюрка Іван П., Вайн Іфік.

Корчмар: Дахіс Фейга, Дахіс Йосіф.

Власницькі маєтки: Алєсєєва Віра (50 га), Лєсневіч Катерина (50 га), Мондржицький Аристид (100 га), Мондржицький Г. (100 га), Шиманська Марія (100 га).

Орендарі: Беженуца Євфімія (117 га), Френк Ітя (96 га).

МОЛОДОВЕ

Голова сільської управи: Лані Якоб.

Писар: Руснак Василь.

Вчителі: Заржицький Георгій.

Священик: Романеску Володимир.

Бакалійники: Фрайфелід Хаім Рувін.

Мельники: Якубенко Петро, Левентарь Гаврило, Лиман Ілля, Олійники Тихон В., Сливка Федір, Ткач Максим, Ткач Михаіл, Топор Марія.

Кооператив: «Moldova».

Олійники: Сліска Олексій Миколайович.

Завод вапняку: Лернер Арон.

Власницькі маєтки: Топор Марія (112 га).

НЕПОРОТОВЕ

Голова сільської управи: Чоп Аксентій.

Писар: Чорней Федір.

Вчителі: Чорней Афанасій, Чорней Віра.

Священик: Єше[…] Роман.

Бакалійники: Антельман Меєр Іцко, Антельман Зіс, Бендерман Лейба, Браунштейн Шмуль, Енжел Майка, Фліц Сура, Фрідман Зіс, Гондельман Абрам, Гондельман Янкель, Шибитанський Мошко, Сігал Удля, Штейнберг Луйзер, Теперман Лейб Герш.

Корчмар: Антельман Голда.

Шевці: Кушнір Яков, Кушнір Василь, Гаков Г.

Мануфактура і шкіри (маг.): Гондельман Абрам, Теперман Лейб Герш.

Мельники: Беженарь Петро, Чорней Г., Кушнір Григорій, Дейпук Євфимій, Яровой Феодосій, Тамболюк Петро, Урсул Максим.

Олійники:

Власницькі маєтки: Ланцеті Павло (72 га), Ольшевський Борис (100 га), Остапович Софія (100 га).

ОЖЕВЕ

Голова сільської управи: Мосак Профір.

Писар: Гумалскін Григорій.

Вчителі: Подгородецька Анна.

Священик: Антонієв Олексій.

Бакалійники: Гайдуков Іван, Подгородецький Захарій.

Мельники: Боднарь Трофим, Бурлака Миколай, Гімплюк Іван Онуфрійович, Логан Микита, Логан Прокопій, Мельники Дем’ян.

Кооператив: «Folosul».

ПІВ-МЕНДИКІВЦІ

Голова сільської управи: Чорней Миколай.

Писар: Руснак Роман.

Вчителі: Лащук (Лажук ?) Тимофій.

Священик: Флорович Олександр.

Мельники (водяний млин): «Шамбанович Олексій & Со».

Мельники (вітровий млин): Якуб Демі[…]

Виробництво сукна: Шлегель Антон.

Кооператив: «Unirea».

Олійники: Гросул Костянтин.

РОЗКОПИНЦІ

Голова сільської управи: Чебан Іван.

Писар: Волентар Моісей.

Вчителі: Салієв Олексій.

Священик: Кайсин Петро.

Корчмар: Ларгман Хаім.

Виробництво сукна: Чебан Іван Петрович.

Олійники: Чебан Іван  Д.

Власницькі маєтки: Попович Петро (544 га).

РОМАНКІВЦІ

Голова сільської управи: Урсакі Кирил.

Писар: Сушенко Павло.

Вчителі: Бріцкий Олексій, Бріцка Ганна, Завацька Надія.

Священик: Остапов Іоан.

Бакалійники: споживчий кооператив «Ajutorul», Бранштейн Пінхас, Койфман Алтер, Гівелдер Янкель, Волох Гідаль.

Корчмарі: Беккер Бейла, Берштейн Рувім, Койфман Алтер, Рознер Лейб, Шмісман Хаім, Штернберг Малка.

Мануфактурники (маг.): споживчий кооператив «Ajutorul», Бранштейн Пінхас, Гівелдер Янкель.

Лікарі: Качура Євгена (медик лікарні).

Мельники (паровий млин): Падганін Порфірій, Парнас Іци.

Кооператив: «Ajutorul».

Олійники: Беженарь Аксентій Павлович.

Власницькі маєтки: Крупенський Миколай (100 га).

СЕЛИЩЕ

Бакалійники: Брілман Арон І., Флікс Макіа.

Корчмарі: Брілман І. Арон., Маринчин Аксентій І., Ткачишин Василь І.

Шевці: Гуцул Максим.

Кооператив: «Progres»

Власницькі маєтки: Крупенський Павло (100 га).

Орендар: Шнайдер Мордко (120 га)

СОКИРЯНИ (СЕЛО)

Голова сільської управи: Вікол Никифор.

Писар: Костіков Петро.

Вчителі: Черноуцан Лінда, Доброшинська Катерина, Лотоцька Олександра, Малікова Ганна, Матвієвич Єлизавета.

Священики: Черноуцан Петро, Сеул Олександр.

Мельники (водяний млин): Гладелі Григорій, Лішин Петро (власник), Погребняк Миколай, Погребняк Василь.

Кооперативи: сільськогосподарський кооператив «Plugarul».

СОКИРЯНИ (містечко)

Голова міської управи: Гурвіц М.

Писар: Філіберг А.

Вчителі: Агріш В.

Священик: Черноуцан Петро.

Рабин: Музіс І.

Бакалійники: Аккерман Нафтул, Айзенберг Іцко, Арензон Вольф, Бланк Давід, Бланк Лейба, Бокелман Пейсах, Бородо Вігдор, Кац Шулім, Коган Янкель, Койфман Хаім, Кофман Шльома, Креймерман Абрам, Крейнцин Бейнцион, Дахіс Іцко, Епельман Давід, Гондельман Іцик, Гейлерман Рухля, Голдштейн ?, Гурвіц Хейва, Гурвіц Шльома, Гурвіц Сухер, Хардак Пінхас, Лейбзон Лейба, Лейнковскький Меєр, Лернер Шайа, Маламуд Абрам, Маламуд Зейдор, Оніф Сруль, Прешберг Гинда, Пресман Малка, Ребтман Герш, Рєзнік Сруль, Салтер Юдко, Лапоченко Рухля, Шейнер Іциль, Шеремет Хайка, Сіхель Йойль, Шнайдер Овша, Снітковач Шайа, Шьейнберг Шулім, Столяр Абрам, Фрахтенбройт Лейва, Вайнберг Лейзер, Зібенберг Сруль.

Перукарня: Блітштейн Захарій, Кардонський Волко, Діненберг Еня, Саг Абрам Іцик, Шварц Зус.

Пивоварня: Зісман Хаім.

Пекарня: Чорней Яков, Ройзенталь Шльома, Цитнер Хаім.

Корчмарі: Бромберг Малка, Бронштейн Алтер, Бронштейн Рувін, Каліхман Лейзер, Карлат Мордко, Фельдман Янкель, Френк Іцик, Ганарецький Волько, Грінберг Хаім, Грінберг Хаскель, Грінберг Іцик, Гройсман Шльома, Мінц Шльома, Тьомний Овша, Вайнберг Фройка.

Саожники: Карбет Берко, Карха Абрам, Кігельман Янкель, Кіперман Нафтул, Духовний Пінхас, Фельдман Алтер, Гральник Герш, Гузман Шмуль, Ямпольський Іцик, Ровнер Мордко, Рубінський Герш, Шишман Абрам, Шистер ?, Шистер Янкель, Соколєцкій Іхіль, Вінік Іцик, Вінік Волько, Закац Мендель.

Кушніри: Глейзер Анкель, Шнейдер Фішель.

Кравці: Безносик Нахман, ?, Блінштейн Хаім, Куцик Дон. ?, Яловий Іцик, Фішман Арон, Фішман Шмуль, Гамер Мордко, Маркензон Лейб, Шнайдер Іцик, Шварцман Щльома, Цукер Янкель.

Дантисти: др. Бейнер ?, др. Маламуд Манус.

? (Doyari): Клейнман Мойша, Шейнман Лейба, Шейнман Мойша.

Аптекарі: Барак Наум, Бронштейн Пінхас, Грінман Рухля, Леванц Шльома.

Магазин муки: ?, Шуліман Мойша, Доктор Зейлік.

Фармацевт: Шор Алтер Лейзер.

Кузня (магазин): Бейдер Лейба, Фельдман Сруль, Фельдман Зіндель, Халфен Хуна, Шейнер Хаім, Вайнштейн Іцко.

Галантерея (магазин): Бейрихман Йосиф, Клейгман Пінхас, Клейнман ?, Маламуд Аврам.

М’ясники: Блюмен Лейзер, Клейнман Мойша, Фішман Йосиф, Фішман Пінхас, Фішман Шльома, Глейз Іцко, Гурвіц Мордко, Мітелман Меєр, Мітелман Шльома. Суірман Абрам, Шнірман Арон.

Мануфактура (магазин): Бараш Хаім, Капцан Мошко, Кігельман Хаім, Крігсфельд Айзик, Флейшман І., Манеліс Мошко, Ойгман Йосиф, Перель Менаш, Шаміс Абрам, Шмід Герш, Співак Герш, Спісід Шейва, Шварц Лейзер, Шварц Пейсах, Шварц Сруль, Цукер Сруль.

Медики: Гарбер ?, Нейман Олександр (головний лікар волосної лікарні), Зісман Наум (лікар єврейської лікарні).

Мельники: Бліндер Мордко, Єлунович Іцко Лейб.

Магазин шкір: Ронштейн Іцко, Шмулевич Йосиф.

Вироби зі скла (магазин): Герцман Зелман, Кіглич Копел, Палатник Бенцион, Пейсах Мордко.

Теслярня: Айзенберг Іцик, Айзенберг Нусен, Антельман Йосиф, Клейнер Бен’ямін, Штейнберг Зус, Вайнберг Меєр, Зигельман Кельман, Зігельман Рувін.

Олійникии: Бліндер Мордко, Фельдман Меєр, Нафтулізон Шмуль, ? Іцко.

Фарби (магазин): Ройзенблат Іцко.

Власницькі маєтки: Лішин Петро (100 га).

ШЕБУТИНЦІ

Голова сільської управи: Мафтуляк Профір.

Писар: Сумнович Єрмолай.

Вчителі: Мудрик Трифон, Мудрик Олександра.

Священик: Данос Андрій.

Бакалійники: Аккерман Зелман, кооператив «Dohanda», кооператив «Dorinţa Noastra», кооператив «Folosul», Доготор Віра, Харабара Григорій, Лернер Абрам, Павлюк Федір.

Мануфактурники (маг.): кооператив «Dohanda», кооператив «Dorinţa Noastra», кооператив «Folosul».

Мельники: Лейберюк Никифор.

Власницькі маєтки: Алевіновна Лаура (Шебутинці-Кормань, 150 га), Заріфі-Лерхе.

Орендар: Сушицький Демід (Шебутинці-Кормань, 150 га).

Власницький ліс: Статул (800 га).

Переклад з румунської — Олексій Мандзяк

Перша публікація — сайт «Сокирянщина«.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар