admin on 21st Октябрь 2010

ЦЕ ПОТРІБНО НЕ МЕРТВИМ, ЦЕ ПОТРІБНО ЖИВИМ!

01 rus121 червня 2010 року на нашому сайті було опубліковано статтю  «Відновимо і збережемо пам’ять про героїв». У статті було повідомлено про наші плани розмістити на сайті максимально повний список гвіздівчан і вихідців з села — які брали участь у військових діях  всіх історичних часів. Та і не тільки про гвіздівчан, а також і про всіх, хто брав участь у звільненні села від різних загарбників. Тобто йшлося про створення сільської електронної Книги пам’яті. Планувалося на окремій сторінці сайту розмістити відомості не лише про тих, хто загинув під час Великої Вітчизняної війни 1941 — 45 років, а також, наскільки це буде можливим, і про тих вихідців з нашого села, які брали участь у всіх інших війнах, починаючи з часу офіційного звільнення Бессарабії (в тому числі Гвіздівців) від турецького панування у 1812 році. 

У статті також було наведено список всіх воєн, у яких за цей час могли брати участь гвіздівчани.

Зрозуміло, що бажано було б взяти і більш давній історичний період, але у нас є істотні сумніви щодо такої можливості. Втім, якщо у когось є такі відомості, то будемо дуже раді і розмістимо необхідну інформацію.

Ми виражаємо нашу вдячність всім гвіздівчанам, всім вихідцям з села Гвіздівці і їх родичам, а також інтернет-проектам «Книга пам’яті України«, ОБД «Мемориал», «Подвиг народа», «Гинеалогический форум ВГД» за допомогу, за надану інформацію про наших селян.

Кожна стаття на сторінці буде постійно поповнюватися і ми просимо гвіздівчан, вихідців з села і всіх небайдужих людей надалі також повідомляти нам на електронну адресу, або будь яким іншим шляхом, відомості про наших селян, які на Вашу думку заслуговують бути на сторінках Книги пам’яті села Гвіздівці. За Вашим бажанням ми повідомимо на сторінках нашого сайту про Вашу допомогу.

Також будемо вдячні за доповнення відомостей про тих, хто вже пом’янутий у Книзі пам’яті.

Ще раз нагадуємо Вам, що навіть у тому випадку, коли у Вас є неповні, найменші дані про учасників бойових дій, трудфронтовців, все одне повідомляйте — те, що є. Опублікуємо, що маємо, та будемо шукати  додаткову інформацію.

Також ми вирішили не обмежуватися лише тими гвіздівчанами, хто воював та включити у Книгу пам’яті відомості ще й про гвіздівчан, які померли від голоду у 1946-47 роках.  

 

«Згадаймо всіх поіменно,

горем згадаймо своїм…

Це потрібно не мертвим!

Це потрібно – живим!»

&&&

Книга пам’яті буде також включати відомості і про постійних мешканців Гвіздівців та вихідців з них, які є гордістю села.

&&&

КНИГА ПАМ ’ ЯТІ 

ЗНАХОДИТЬСЯ НА НАШОМУ САЙТІ В РОЗДІЛІ (НА СТОРІНЦІ) «ПАМ ’ ЯТАЄМО!»

Згадати і не забувати!!! Солдати сивої давнини

Ми вас не забули! Гвіздівчани — учасники 1-ої Світової війни

Учасники Громадянської війни 1918-22 років і боротьби з румунськими окупантами 1918-1940 років

Учасники Другої Світової війни (Великої Вітчизняної війни і війни з Японією у 1945 році)

Гвіздовчани, що померли під час Голодомору 1946-47 років

Гвіздовчани, які відзначилися в його історії та видатні вихідці з села

&&&

Засновник Книги пам`яті – адвокат, письменник-краєзнавець Кучерявий Олег Петрович. Найбільший вклад у її складання внесли також письменник-історик-етнограф Мандзяк Олексій Степанович та мешканці села Гвіздівці Кучерявий Петро Парфенійович, Кучерявий Василь Олександрович (помер у листопаді 2019 р.), Барчук Тамара Миколаївна, Гангал Василь  Ілліч (помер у грудні 2017 р.) , Гангал Іван Володимирович.

 

Підготовка електронної версії Книги  пам`яті, а також її оформлення та публікація на сайті — Андрій Грушецький

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар