admin on 21st Октябрь 2010

ЦЕ ПОТРІБНО НЕ МЕРТВИМ, ЦЕ ПОТРІБНО ЖИВИМ!

01 rus121 червня 2010 року на нашому сайті було опубліковано статтю  «Відновимо і збережемо пам’ять про героїв». У статті було повідомлено про наші плани розмістити на сайті максимально повний список гвіздівчан і вихідців з села — які брали участь у військових діях  всіх історичних часів. Та і не тільки про гвіздівчан, а також і про всіх, хто брав участь у звільненні села від різних загарбників. Тобто йшлося про створення сільської електронної книги воєнної пам’яті. Планувалося на окремій сторінці сайту розмістити відомості не лише про тих, хто загинув під час Великої Вітчизняної війни 1941 — 45 років, а також, наскільки це буде можливим, і про тих вихідців з нашого села, які брали участь у всіх інших війнах, починаючи з часу офіційного звільнення Бессарабії (в тому числі Гвіздівців) від турецького панування у 1812 році. 

У статті також було наведено список всіх воєн, у яких за цей час могли брати участь гвіздівчани.

Зрозуміло, що бажано було б взяти і більш давній історичний період, але у нас є істотні сумніви щодо такої можливості. Втім, якщо у когось є такі відомості, то будемо дуже раді і розмістимо необхідну інформацію.

А поки що ми розпоали наш интернет-проект і виражаємо нашу вдячність всім гвіздівчанам, всім вихідцям з села Гвіздівці і їх родичам, а також інтернет-проектам «Книга пам’яті України«, ОБД «Мемориал», «Подвиг народа», «Гинеалогический форум ВГД» за допомогу, за надану інформацію про наших селян.

Кожна стаття на сторінці буде постійно поповнюватися і ми просимо гвіздівчан, вихідців з села і всіх не байдужих людей надалі також повідомляти нам на електронну адресу, або будь яким іншим шляхом, відомості про наших селян, які на Вашу думку заслуговують бути на сторінках Книги пам’яті села Гвіздівці. За Вашим бажанням ми повідомимо на сторінках нашого сайту про Вашу допомогу.

Також будемо вдячні за доповнення відомостей про тих, хто вже пом’янутий у Книзі бойової пам’яті.

Ще раз нагадуємо Вам, що навіть у тому випадку, коли у Вас є неповні дані про учасників боїв, загиблих родичів, все одне повідомляйте — те, що є. Опублікуємо, що маємо, та будемо шукати  додаткову інформацію. Крім того, звертаємо Вашу увагу, що Ви маєте можливість пошукати інформацію про своїх загиблих родичів у деяких електронних базах, зокрема:

—  електронна пошукова база «Книга пам’яті України», в якій об’єднані бази обласних Книг пам’яті;

—  пошукова база Подольського Центрального архіву Міністерства оборони РФ (ЦАМО РФ), який зберігає документи Збройних сил Радянського Союзу і Росії за період з 1941 року і до цього часу. До архіву, крім електронної пошукової  бази можна звертатися і звичайним листом за адресою: 142100, Московская область, г. Подольск, ул. Кирова, 74. Довідки за телефонами: 715-90-05, 715-90-33.

Повний перелік відомчих військових архівів Російської Федерації можна подивитися на сайті  «Солдат.RU«.

Та ми вирішили не обмежуватися лише тими, хто воював та включити в Книгу пам’яті також тих гвіздовчан, які померли від голоду 1946-47 років.  

 

«Згадаймо всіх поіменно,

горем згадаймо своїм…

Це потрібно не мертвим!

Це потрібно – живим!»

&&&

Книга пам’яті буде також включати відомості і про постійних мешканців Гвіздівців та вихідців з них, які є гордістю села.

&&&

КНИГА ПАМ ’ ЯТІ 

ЗНАХОДИТЬСЯ НА НАШОМУ САЙТІ В РОЗДІЛІ (НА СТОРІНЦІ) «ПАМ ’ ЯТАЄМО»

Відомі учасники воєн часів Російської імперії (до 1918 року)

Учасники Громадянської війни 1918-22 років і боротьби з румунськими окупантами 1918-1940 років

Учасники Великої вітчизняної війни і радянсько-японської війни 1945 року

Гвіздовчани, що померли під час Голодомору 1946-47 років

Гвіздовчани, які відзначилися в його історії та видатні вихідці з села

&&&

Засновник Книги пам`яті – адвокат Олег Петрович Кучерявий. Найбільший вклад у її складання внесли також письменник-історик Олексій Степанович Мандзяк та мешканці села Гвіздівці Кучерявий Петро Парфенійович, Кучерявий Василь Олександрович, Барчук Тамара Миколаївна, Гангал Василь  Ілліч (помер у грудні 2017 р.) , Гангал Іван Володимирович.

 

Підготовка електронної версії Книги  пам`яті, а також оформлення і публікація її на сайті — Андрій Грушецький

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар